Kılıçdaroğlu'ndan Yenikapı'da sergilenen araçlarla ilgili ilk açıklama

Yenikapı'da sergilenen araçlarla ilgili ilk kez konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'nun israfın boyutlarını görelim diye bu araçları sergilediğini söyledi.

© AA
Kılıçdaroğlu'ndan Yenikapı'da sergilenen araçlarla ilgili ilk açıklama

 CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart yerel seçimlerinde partisinin başkanlıklarını kazandığı ilçe belediyelerini ziyaret etmek amacıyla Aydın'a gitti. Burada vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Yenikapı'da sergilediği araçlar hakkında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'nun israfın boyutlarını görelim diye bu araçları sergilediğini belirterek, "Kul hakkı yemeyeceksin" dedi.

Kılıçdaroğlu konu hakkında şunları söyledi:

"Belediyelerde bini aşkın araba, bunu niye gösterdi İmamoğlu? İsrafın boyutlarını görelim diye gösterdi. Kul hakkı yemeyeceksin"

"Soğan üreticisi terörist oldu"
Hükümetin ekonomi politikalarını da eleştiren Kılıçdaroğlu, "İşsizlik 8,5 milyona çıktı. Üniversite mezunları işsiz, çiftçinin hali meydanda. Öyle zaman geldi ki soğan üreticisi oldu terörist. Akıl alacak gibi değil. Bizim belediyelerin olduğu yerde hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Bir çocuk yatağa aç giriyorsa, belediye başkanı yatağa girmeyecek, onun karnını doyuracak." dedi.

"Vicdan ve adalet önemli kavramlardır"
"Seçimleri kazanmamız kolay olmadı" diye devam eden Kılıçdaroğlu, "Her türlü baskıya rağmen kazandık. İstanbul'da Ekrem İmamoğlu kazandı. İptal ettiler. Ben bu milletin ferasetine güveniyorum. Bu milletin bir vicdanı var, adalet temelli vicdanı var. İptal mi ettin? 13 bin oyu çıkardı 806 bin oya. Vicdan ve adalet önemli kavramlardır. Beraberdir. Demiryolunda giden iki ray gibidir vicdan ve adalet. Kapalı kapılar ardından adaletsizlik yaptılar, açık meydanlarda ve sandıkta vatandaşlar onun hesabını sordu. Bu milletin adalet anlayışına güveniyoruz. Bu kardeşiniz, çiftçinin, esnafın, asgari ücretlinin, emeklinin derdini anlatacak. Ben anlattıkça onlar bana saldırıyor." ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER