Kılıçdaroğlu Sakarya’da saldırıya uğrayan işçileri aradı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sakarya’da saldırıya uğrayan ve memleketleri Mardin’in Mazıdağı ilçesine dönen işçilere geçmiş olsun dileklerini iletti.

© AA
Kılıçdaroğlu Sakarya’da saldırıya uğrayan  işçileri aradı

HABER MERKEZİ - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Sakarya’da saldırıya uğrayan  işçilerden Kasım Demir'i arayarak, geçmiş olsun dileklerini ilettiği bildirildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sakarya’da saldırıya uğrayan ve memleketleri Mardin’in Mazıdağı ilçesine dönen işçilere geçmiş olsun dileklerini iletti.

Parti Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, "CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Sakarya'da çalıştıkları sırada darp edilen fındık işçilerinden Kasım Demir'i telefonla aradı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, saldırıya uğrayan işçilere geçmiş olsun dileklerini iletti" ifadelerine yer verildi.

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Sakarya Valiliği’ni etiketleyerek, “Mardin’den Sakarya’ya çalışmak için gelen mevsimlik tarım emekçilerine, kucağında bebeği olan kadınlara darp… Bu görüntüleri izledikten sonra adli soruşturma başlatacak mısınız?” diye sormuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da “Nefret söylemlerinin ülkeyi getirdiği son nokta. Sakarya’ya çalışmaya giden mevsimlik işçilere yönelik ırkçı saldırıyı kınıyorum. Bu saldırı Mardinli emekçilere değil tüm Türkiye’ye yapılmıştır. Olay derhal aydınlatılmalı saldırganlar cezalandırılmalıdır” ifadelerini kullanmıştı.

Mardin Mazıdağı'ndan Sakarya kentine giden 16 fındık işçisi işveren ve köylülerin saldırısına uğramış, ardından, memleketlerine dönmüştü.

SIRADAKİ HABER