Kılıçdaroğlu: Ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoş çizme ile basmaz

"Allah bizi kibirden korusun"

© AA
Kılıçdaroğlu: Ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoş çizme ile basmaz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rize'nin Fındıklı ilçesinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hasat festivalindeki galoşlu fotoğrafını vatandaşlara gösteren Kılıçdaroğlu, "Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoş çizme ile basmaz. Yağmur, çamur yok... Toprak hepimizi besler, toprağa neden galoşla basarız? Ayakkabımız toz olmasın diye. Giydiğim ayakkabı toz olur diye sakın ama sakın galoş çizme giymeyin. Tozdan, topraktan korkuyorsan orada ne işin var?" dedi. 

Belediye başkanları için belirlenen 7 ilkenin Fındıklı Belediyesi'nde asılı olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Dileyen herkes okuyabilir, yanlış bir uygulama olduğunda söyleyebilir. Çocuklarımız bizim her şeyimiz.Bütün belde halkını ayrım yapmadan kucaklayacak belediye başkanı. Belediye başkanının aldığı her aylığı millet ödüyor. Çocuk doğduğu andan itibaren vergi öder, kefen bezine de vergi veriyoruz" diye konuştu. 

"Siyasetçi kibirliyse topluma yararlı olmaz"
Kılıçdaroğlu, "Hesap veriyorsak orada kibir yoktur, halka saygı vardı. 17 yıldır hükûmeti yönetenler hesap vermiyor. Siyasetçi kibirliyse topluma yararlı olmaz. Bir ülkeyi yöneten bir insan kendi ülkesinin toprağına galoş çizme ile basmaz. Yağmur, çamur yok... Toprak hepimizi besler, toprağa neden galoşla basarız? Ayakkabımız toz olmasın diye. Giydiğim ayakkabı toz olur diye sakın ama sakın galoş çizme giymeyin. Tozdan, topraktan korkuyorsan orada ne işin var? İmkânımız olsa yalın ayak gezeriz, toprağın üzerinde. Ayağınızda çizme galoş ile birlikte fotoğraf çektireceksiniz. Allah bizi kibirden korusun" ifadesini kullandı. 

Kılıçdaroğlu şunları söyledi

"İsraftan kaçınmak zorundayız. Ne için? Bu güzel çocuklarımız için. Her kuruşu yerinde ve zamanında harcamak için. Fakir mahalleler varsa pozitif ayrımcılık yapacak. Suriyeliler konusu son günlerde çok tartışılıyor. Suriye belasını bizim başımıza kim açtı? Yanlış dış politikasının bedeli Türkiye'ye çok ağır oldu. Suriye'de müslümanlar birbirini katlediyor. Suriye ile süratle barışmak lazım. Bunların hepsi olacak. 

SIRADAKİ HABER