Kılıçdaroğlu’na hakaret eden paylaşımı retwetledi; Bakü'ye atanan eğitim müşaviri Ali Rıza Altunel’in paylaşımları tepki çekti

Bakü Eğitim Müşaviri olarak atanan Ali Rıza Altunel’in paylaşımları sosyal medyada tepki çekti. Altunel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret içeren paylaşımı da retweetledi.

© AA
Kılıçdaroğlu’na hakaret eden paylaşımı retwetledi; Bakü'ye atanan eğitim müşaviri Ali Rıza Altunel’in paylaşımları tepki çekti

Altunel, 20 Eylül’de sosyal medya hesabından Bakü Eğitim Müşaviri olarak atandığını duyurdu. Açıklamasında yazım yanlışı yapan Altunel’in paylaşımına çok sayıda yorum yapıldı.

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre, Altunel’in yazım yanlışının yanı sıra başkaları tarafından yapılan ve kendi hesabından paylaştığı gönderiler de dikkat çekti. Paylaşımların bazıları şöyle:

-Sende bu yürek, bizde bu sevda oldukça değil 6’lı, 6 milyon 666 bin 666’lı masa olsa fark etmez, ezer geçeriz.

-‘6 Plus’ masanın hangi konularda ittifak kurduğuna karar vermesi lazım. Türkiye bugün barış diplomasisinin merkezi olma noktasında çok büyük adımlar atarken bu başarıları sırf iktidar olma uğruna küçümseyecek bir yaklaşımda mı ittifak ettiniz?

-Kendini rezil ettin, ülkesinin tarihini bilmeyen Bay Kemal.

-Çatır çatar çatlatacağız sizi. Avrupa’dan yüzde 70 ‘reis’ oyu ile sizi yönetecekleri yine biz belirleyeceğiz çünkü siz malsınız, mal. İyi ile kötüyü ayıracak kapasite yok sizde. 

-Milletin kucağına oturanlar imam hatiplilere sapık diyor. ‘LPG’lileri’ savunanlar İslam’ı öğreten vakıflara ahlaksız diyor. Yönettikleri belediyelerde çalanlar, rüşvet almadan iş yapmayanlar AK Partililere hırsız diyor. Tıpkı atalarımızın dediği gibi kişi kendinden bilir işi.

-Fatih Tezcan tutuklanınca ‘yaşasın bağımsız Türk yargısı’, Gülşen tutuklanınca ‘sarayın yargısı’. Hadi oradan. 

-Erdoğan’ın açılış yaptığı makaslar, Kılıçdaroğlu’nun beyin hücresinden daha fazla.” 

SIRADAKİ HABER