Kızı ve eşini darp eden babaya 'basit yaralama' suçundan 6 bin TL ceza

Kayseri’de sigara isteme meselesi yüzünden çıkan tartışmada kızı S.Ö. ve onları ayırmak isteyen eşi M.Ö.’yü de darp eden Rasim Ö., tutuksuz yargılandığı davada ‘basit yaralama’ suçundan 3'er bin TL olmak üzere toplam 6 bin TL para cezasına çarptırıldı.

© DHA
Kızı ve eşini darp eden babaya 'basit yaralama' suçundan 6 bin TL ceza

Merkez Kocasinan ilçesinde geçen 18 Şubat’ta meydana gelen olayda, Rasim Ö., kızı S.Ö.’den sigara vermesini istedi. S.Ö. ise, ‘Yok’ cevabını verdi. Bunun üzerine baba ve kızı arasında tartışma çıktığı iddia edildi. Çıkan tartışma sonrası Rasim Ö., kızı S.Ö.’yü darp etti. Onları ayırmak isteyen eşi M.Ö.’yü ise, yumrukla yaraladı. Şikayet üzerine Rasim  Ö. hakkında ‘basit yaralama’ suçundan dava açıldı.

Kayseri 12’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında tutuksuz sanık Rasim Ö. İle şikayetçi kızı S.Ö. ve eşi M.Ö., hazır bulundu. Anne M.Ö., eşinden şikayetçi olmadığını belirterek, “Ben onları ayırmak istedim. O sırada beni de darp etti. Babalık yapsaydı, bu duruma gelmezdik. Şikayetçi değilim” dedi.

"Sürekli şiddet uyguluyor"
Babasının sürekli şiddet uyguladığını iddia eden S.Ö. ise, “Kahvaltı yapıyorduk. Sigara istedi. ‘yok’ cevabını verdim. Sonra, bağırdı, çağırdı ve beni dövdü. Her zamanki hali bu şekildedir. Annemi de dövdü. Şikayetçiyim” diye konuştu.

Son sözü sorulan sanık Rasim Ö. ise, suçsuz olduğunu öne sürerek, beraatini istedi. Mahkeme hakimi sanık Rasim Ö.’yü, kızı S.Ö.’ye ve eşi M.Ö.’ye yönelik eylemlerinden dolayı ‘basit yaralama’ suçundan 3'er bin TL olmak üzere toplam 6 bin TL hapis cezasına çarptırdı. (DHA)

SIRADAKİ HABER