Koruma kararına rağmen katledilen Güler Karslı: Ben ölünce gelirsiniz Savcı Bey

Boşanma aşamasında olduğu Turan Karslı tarafından katledilen Güler Karslı’nın kızı Elif A. Evrensel’e konuştu: Bizim hikayemiz böyle olmayabilirdi.

© Flickr
Koruma kararına rağmen katledilen Güler Karslı: Ben ölünce gelirsiniz Savcı Bey

Güler Karslı, koruma kararına rağmen önlem alınmadığı için 30 Mayıs’ta boşanma aşamasında olduğu Turan Karslı tarafından, kızı ve torununun gözü önünde katledildi. Cinayetin yaşandığı gün şans eseri hayatta kalan Güler Karslı’nın kızı Elif A, ateşli silahla evlerinin basılmasına, ölüm tehditlerine rağmen yeterli önlem alınmaması nedeniyle annesinin katledildiğini söyledi ve “Bizim hikâyemiz böyle olmayabilirdi” dedi.

‘OLAY YERİNE GELEN SAVCI O SAVCIYDI’

Evrensel’den Gözde Meydan’ın haberinde göre, annesi Güler Karslı’nın 30 yıl boyunca kocası tarafından şiddet gördüğünü anlatan Elif A, sonunda boşanma davası açtığını ifade etti. Yıllarca kendisinin şiddete şahit olduğunu söyleyen Elif A, “Boşanmaya karar verdiğinde arkasında durdum. Boşanma davası sonrası tehdit, hakaret her an öldürülme korkusuyla yaşadık aylarca. Annem hayatta kalmak için her şeyi yaptı ama onu korumadılar” dedi. 

Daha önce Turan Karslı’nın oturduğu evin önünde çektiği silahlı videoları göndererek tehdit ettiğini söyleyen Elif A, “Sayısız tehdit mektubu yolladı. Tüm bu delillerle karakol, savcılık gitmediğimiz yer kalmadı. İkinci gidişimizde koruma kararı aldırabildik” dedi.

Koruma kararına rağmen tehditlerin devam ettiğini söyleyen Elif A, tekrar savcıya giderek “Koruma kararı yetmiyor tehditleri devam ediyor, tutuklamıyorsunuz bari elektronik kelepçe takın, bu adam daha önce de birini öldürmeye teşebbüsten içeride yattı” dediklerini söyledi. Savcının kendilerine yapacak bir şey olmadığını söylediğini iddia eden Elif A, “Annem o gün savcıya ‘Ben ölünce gelirsiniz savcı bey’ dedi. Gerçekten öyle de oldu. Olay yerine gelen savcı o savcıydı” dedi.

‘BEN ARTIK ŞİDDETTEN UZAK BİR HAYAT İSTİYORUM’ 

Hastanede kaldığı süre boyunca hiçbir yetkilinin kendisini ziyaret etmediğini söyleyen Elif A. “Hemşireler defalarca psikiyatr gelmeli dedi ama kimse gelmedi. Tek bir kişi bile gelip ne oldu, nasıl oldu demedi. Bu olaylar 2 yaşındaki oğlumun gözü önünde yaşandı. Oğlum artık biri bana dokunduğunda çığlık atıyor. Hayatı boyunca unutamayacağı bir şeye maruz kaldı. Şimdi ben hem onun tedavisi için hem de kendim için hayatta kalmaya çalışıyorum. Bu kadar acı yaşamışken en kötüsü yalnız hissetmek. İnsanların televizyonda izledikleri o kadın cinayetlerinin her birinin arkasında bir hikaye var. Bizim hikayemiz böyle olmayabilirdi. Ben artık şiddetten uzak, kimseden korkmadan, çekinmeden bir hayat yaşamak istiyorum. Ne kadar zorlandığımı bilemezsiniz” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

HABERİN TAMAMI

SIRADAKİ HABER