Lev Arslan-SBK ortak hisselerine el koyma kararı

ABD’de devam eden 'Kingston Kardeşler' davasında Lev Dermen Arslan’ın Sezgin Baran Korkmaz'la haksız yoldan elde ettiği Türkiye’deki bazı şirketlerdeki hisse ve mallara el koyma kararı çıktı.

© AA
Lev Arslan-SBK ortak hisselerine el koyma kararı

ABD’nin Utah eyaletinde Sezgin Baran Korkmaz’ın da sanık olarak yargılandığı Kingston Kardeşler davasında ara karar alındı. 

On ayrı suçtan suçlu bulunan Lev Arslan Dermen’le ilgili yapılan son duruşmada hakim Jill Parrish, Dermen'in para aktardığı Korkmaz’a ait SBK A.Ş. tarafından hileli bir şekilde Türkiye'de elde edilen mal ve şirket hisselerine el koyulabileceğine hükmetti.

VOA Türkçe'nin aktardığına göre Korkmaz’ın Türkiye’de kara para ve hileyle aldığı şirket ve mal varlıklarının tamamının saptandığını belirten mahkeme, ABD'nin bu malları müsadere etme hakkının doğduğuna karar verdi.

Mahkeme, Lev Dermen’in Korkmaz aracılığıyla kara para aktarıp elde ettiği Türkiye’deki Komak, SBK Holding A.Ş., Mega Varlık, Biofarma, Isanne, Setap Teknoloji, Blane Teknoloji şirketlerindeki hisselerinin bu kapsamda olduğuna karar verdi. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER