Leyla Güven tutuklandı

Diyarbakır 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 22 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan DTK Eş Başkanı Leyla Güven gözaltına alındıktan sonra tutuklandı. Güven gözaltına alınırken, "Ben kaçacak olsam sizin ruhunuz bile duymazdı. Hiç bir yere gitmiyorum. Bu ülkede siyaset yapmaya devam edeceğim. Zalimin üstüne böyle yürümek cesaret ister” dedi.

© TWITTER
Leyla Güven tutuklandı

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven,  “örgüt üyesi olmak” ve “örgüt propagandası yapmak” gerekçesiyle Diyarbakır 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davada 22 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme Güven hakkında tutuklama kararı çıkarttı.

Leyla Güven, bugün akşam saatlerinde Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde bulunan evinde gözaltına alındı.

Güven gözaltına alınırken, "Ben kaçacak olsam sizin ruhunuz bile duymazdı. Hiç bir yere gitmiyorum. Bu ülkede siyaset yapmaya devam edeceğim. Ama içeride ama dışarda. Zalimin üstüne böyle yürümek cesaret ister” dedi.

Güven'in avukatı Cemile Turhallı Balsak, Güven'in sağlık kontrolünün ardından cezaevine götürüldüğü bilgisini verdi.

Güven'ın kızı Sabiha Temizkan da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Annem 22 yıl 3 ay hapis cezası yatmak üzere tutuklandı. Kürtlerin döktüğü her damla gözyaşının hesabını vereceksiniz. Bugün değilse yarın ama mutlaka" dedi. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2020, 23:09
SIRADAKİ HABER