Maçoğlu'nun sağlık durumu iyiye gidiyor

Dersim İl Sağlık Müdürlüğü, korona virüsü testi pozitif çıkan ve hastanede tedaviye alınan Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun sağlık durumunda bugün itibariyle yoğun bakımı gerektirecek bir durum olmadığnı

© AA
Maçoğlu'nun sağlık durumu iyiye gidiyor

Korona salgını Dersim’de belediye başkanlarını da etkiledi. Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun korona testinin pozitif çıkması üzerine tedbir amaçlı olarak Pülümür Belediye Başkanı Müslüm Tosun, Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan, Hozat Belediye Başkanı Seyfi Geyik ve Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de evlerinde karantinaya alındı. İl Sağlık Müdürlüğü ise Maçoğlu’nun sağlık durumunun iyiye gittiğini duyurdu.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Maçoğlu’nun, 22 Haziran’da öksürük ve halsizlik şikayetleri ile Devlet Hastanesi’ne başvurduğu ve yapılan Kovid-19 testinin pozitif çıktığı hatırlatıldı.

İZOLE SERVİSTE TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Maçoğlu’nun tedavisine hastanenin Covid-19 hastalarına ait özel olarak izole edilmiş servisinde devam edildiği belirtilen açıklamada, “Genel durumu ilk yatışına göre daha iyi olan hastamızın Bakanlığımız Bilim Kurulunun hazırladığı tedavi rehberleri doğrultusunda tedavisi sürdürülmektedir. Şikayetlerinde gerileme olan hastamızın şu anda yoğun bakım ihtiyacı bulunmamaktadır” bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada, yurttaşlara uyarılarda bulunularak, salgın süresince maskesiz sokağa çıkılmaması ve sosyal mesafe kurallarına tam olarak uyum gösterilmesinin önemine vurgu yapıldı.
(DERSİM-AA)

SIRADAKİ HABER