MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Kulat: AKP 27 il başkanını değiştirecek

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, AK Parti'nin 27 il başkanı ve yönetimini değiştireceği yönünde kulis bilgisi aldığını söyledi.

© AA
MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Kulat: AKP 27 il başkanını değiştirecek

AKP'nin seçim öncesi il ve ilçe teşkilatlarında köklü değişikliklere gitmeye hazırlandığı öne sürüldü. MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, Halk TV'de katıldığı canlı yayında, AKP'nin bayramdan sonra 27 il başkanını ve teşkilatını yenilemeye hazırlandığını öne sürdü.

Ayşenur Arslan'ın sorularını yanıtlayan Kulat, edindiği kulis bilgilerine ilişkin olarak şunları söyledi:

"İki şeyi aynı anda görmek lazım. Teşkilatlarda sıkıntı olduğu görünüyor. Burada teşkilatlarda değişiklik yaparak vatandaşların güvenini yeniden kazanabilir miyiz diye düşünülüyor. Burada suçlu arama adına en çok şikayeti, il ve ilçe teşkilatlarından ve belediyelerde buluyorlardı 

Dolayısıyla şu anda belediyelerin çoğu AKP'de olmadığı için belediyelerle ilgili şikayetler biraz ikinci plana düşmüş durumda. İl ve ilçe teşkilatlarıyla ilgili şikayetler de ikinci üçüncü plana düşmüş durumda. Çünkü vatandaş il ve ilçe teşkilatlarıyla sorunlarının çözülemeyeceğini görüyor.

AKP'li vatandaş artık genel merkezi ve partinin liderini suçlama durumuna geldi. Böyle bir durumda il ve ilçe teşkilatlarını değiştirerek bunu nasıl çözersiniz bilinmez. Az da olsa bir heyecan gelebilir belki ama bakanları değiştirseniz bile ne kadar etkisi olabilir? Bu değişikliklerin mevcut aşağı doğru inişi durdurabilecek ve seçmen kazandırabilmesi zor görünüyor.

Büyük bir kopuş yaşandı. AKP'nin otobüsünden inip dolmuş durağında beklemiyorlar artık insanlar. İnsanlar başka dolmuşa bindiler ve yeni rozet takarak başka yöne gidiyorlar. Seçmenin yeni kartvizit bulduğu yerden taşıyıp geri getirmek kolay değil bu saatten sonra

Erdoğan muhtemel ki farklı argümanlarla bu süreci deneyecek ve üzerinde çalışıyorlar. Ama bu aşağı inişi durdurmak için sağlıklı zemim yok."

SIRADAKİ HABER