‘Maklube’ tartışmasına Akşener de katıldı: Kaşık sallayanları değil pişirenleri biliyorum

"AK Parti ile mesaj alışverişimiz yok"

© AA
‘Maklube’ tartışmasına Akşener de katıldı: Kaşık sallayanları değil pişirenleri biliyorum

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün “Düne kadar FETÖ’cülerle aynı maklubeye kaşık sallayanlar bugün çıkıp bize FETÖ ile mücadele dersi vermeye kalkışmasın” sözleri ile başlattığı tartışmaya dahil oldu. Akşener, “Belki maklubeye kaşık sallayanları bilmiyorum ama o maklubeyi pişirenleri biliyorum. İfade için haftaya bir kez daha dilekçe vereceğim" dedi. 

Yeniçağ’dan Sümeyra Kırca’nın haberine göre,  gazi ve şehit yakınlarıyla akşam yemeğinde bir araya gelen Akşener, program sonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Akşener, “Adalet Bakanı'ndan beklentimiz, FETÖ'yle ilgili kararlılık ve dikkattir. Kendi aralarındaki söz düellosundan bir FETÖ borsası açıldığını görüyoruz. Bunu Şamil Tayyar Bey 2 yıl evvel önce söylemişti. Biz de bunun üzerine çok gittik, 3 araştırma önergesi verdik. Önergelerimiz Cumhur İttifakı paydaşları tarafından reddedildi” diye konuştu.

Hakkında ‘birdenbire’ soruşturma açıldığını belirten Akşener, "İfadelerimi almaları için ben de dilekçe verdim.  Umarım Adalet Bakanı bu defa bu ifadenin alınmasını sağlar. Çaycının çorbacının içerde olduğu ama zenginlerin dışarda olduğu mücadele yapılamaz o gerçekten insanların vicdanlarını yaralar. İktidar bünyesindeki sözlü kavgaların bu mücadeleye umarım bir yararı dokunur" ifadesini kullandı. 

Akşener, 31 Mart yerel seçimlere gitmeden önce CHP ile başlattıkları işbirliğinin devam ettiğini kaydetti. 

Akşener açıklamasını şöyle sürdürdü: 

"İstanbul, Ankara, Antalya, Adana gibi büyükşehirler el değiştirdi. Dolayısıyla 30 Ağustos ziyaretimiz dikkati çekti.  Şu netlikte söyleyebilirim ki, AK Parti ile herhangi bir mesaj alışverişimiz yoktur. Ne şahsıma ne arkadaşlarımıza ne de bizden oraya herhangi mesaj trafiği söz konusu değildir. Bir resmin üzerinden bir kesim insan temennisini ifade ediyor, bir kesim insanda spekülasyon yaratıyor"

SIRADAKİ HABER