Meclis'de çekiçle telefonunu kıran CHP'li Erbay'a 10 bin liralık fatura

CHP Milletvekili Burak Erbay'a 'sansür yasası' görüşmelerinde Meclis kürsüsünde çekiçle telefonunu kırdığı sırada kürsüye zarar verdiği iddiasıyla 10 bin liralık fatura kesildi.

© ANKA
Meclis'de çekiçle telefonunu kıran CHP'li Erbay'a 10 bin liralık fatura

Meclis'teki "Sansür yasası" görüşmeleri sırasında kürsüde çekiçle cep telefonunu kıran CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, kürsüye zarar verdiği gerekçesiyle kendisine 10 bin liralık fatura çıkarıldığını söyledi

Telefonun altına mermer ve sünger koyduğunu belirten Burak Erbay ise kararın dayanaksız olduğunu söyledi.

Habertürk'e konuşan Erbay, Meclis Başkanlığı'na bağlı bir avukat tarafından kendisine yazı yollandığını ve kürsüye zarar verdiği gerekçesiyle 10 bin lira talep edildiğini söyledi.

Tutanak tutulduğunu belirten Erbay, bilirkişi olarak da bir marangozdan imza alındığını kaydetti. Erbay, itiraz etmeye hazırlandığını ifade etti. 

BAHÇELİ TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
Erbay'ın çekiçle telefonunu kırmasını eleştiren Bahçeli, "Sen o çekici telefona değil, kafana vurursan belki ayılabilir, kendine gelebilirsin

Bu çekiç Genel Kurul’a nasıl getirilmiş, kürsüye nasıl çıkarılmıştır? Çekiç de aynen bir silah gibi suç unsuru değil midir? Bu haliyle çekicin mesela kalaşnikoftan ne farkı vardır?" demişti. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER