Mengü: Atılmam için Erdoğan mesaj iletti

CNN Türk'te haber spikeri olarak çalışırken Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasındaki görüşmeyle ilgili kullandığı ifadeler

© DHA
Mengü: Atılmam için Erdoğan mesaj iletti

CNN Türk'te haber spikeri olarak çalışırken Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasındaki görüşmeyle ilgili kullandığı ifadeler sonrası kanaldan ayrılan Nevşin Mengü, şu iddiada bulundu: "Cumhurbaşkanı sinirlendi ve Aydın Bey’e (Aydın Doğan) mesaj iletti. Bu hanımefendinin işine bakılsın diye."

 Gazeteci Nevşin Mengü, TV 5’te katıldığı Düşünme Vakti programında, gazetecileri fişleyen Siyasal, Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Vakfı’nın (SETA) ‘Yabancı Medya Kuruluşlarının Türkiye Uzantıları’ raporuyla ilgili konuşurken, CNN Türk’ten ayrılmasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın Doğan’a mesaj iletmesi üzerine gerçekleştiğini öne sürdü.
 
Mengü, Toktaş’ın “Deutsche Welle’ye nasıl geçtin, kendi tercihin miydi?” sorusu üzerine, CNN Türk’ten atılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın o dönem CNN Türk’ün sahibi olan Aydın Doğan’a mesaj ilettiğini söyledi. Mengü, “CNN Türk’ten ayrılmak durumunda kaldım. Cumhurbaşkanı ile Sayın Trump’ın görüşmesinin sadece 23 dakika olduğunu söyledim. Bunun üzerine cumhurbaşkanı sinirlendi ve Aydın Bey’e (Aydın Doğan) mesaj iletti. Bu hanımefendinin işine bakılsın diye” ifadelerini kullandı. “Bu bilgi mi, duyum mu?” sorusu üzerine de Mengü, “Yani Fikret Bila da herhalde bunu doğrular. Fikret Bey’e sorsak. O da uçaktaydı çünkü. Dolayısıyla ayrılmak durumunda kaldım, CNN Türk’ten…” dedi.

‘SEVEREK AYRILDIK, OLUR BAZEN ÖYLE’ DEMİŞTİ

Nevşin Mengü 2017’de CNN Türk Ana Haber spikeri olarak çalışırken Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptığı görüşmeyle ilgili “Girdisi çıktısı 23 dakika sürdü” ifadesini kullanmış ve hükümetin tepkisini çekmişti. Bir süre sonra Nevşin Mengü Twitter hesabından CNN Türk’ten ayrıldığını “Severek ayrıldık

SIRADAKİ HABER