MSB: İdlib'de açılan ateş sonucu 1 asker şehit oldu, 9 asker yaralandı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye'nin İdlib bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına düzenlenen saldırıda 1 askerin şehit olduğunu açıkladı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 9 askerin de yaralandığını açıkladı.

© AA
MSB: İdlib'de açılan ateş sonucu 1 asker şehit oldu, 9 asker yaralandı

TBMM'de düzenlenen kapalı oturumun ardından açıklama yapan Akar, "1 şehidimiz olduğunu öğrendik. Birazdan açıklama yapacağız" dedi.

MSB'den yapılan açıklamada 9 askerin de yaralandığı belirtilirken, şu ifadeler kullanıldı:

"Bahar Kalkanı bölgesinde bulunan unsurlarımıza Rejimin açtığı ateş sonucu 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 9 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Bölgede 82 Rejim hedefi derhal ateş altına alınmış, vurulmaya devam edilmektedir.

"Hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, TSK ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz. Şehitlerimizin kanını hiçbir zaman yerde bırakmadık, bundan sonra da bırakmayacağız!

"Bölgedeki çeşitli kaynaklardan alınan son bilgilere göre; ateş altına alınan Rejim hedeflerinden 9 tank, 2 obüs, 6 ÇNRA ve 2 askeri aracın imha edildiği, 299 Rejim askerinin de etkisiz hale getirildiği öğrenilmiştir."
Ayrıntılar geliyor…

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2020, 20:10
SIRADAKİ HABER