MSB: İdlib'deki hava saldırısında 2 asker şehit oldu

Bakanlık, 5 askerin de yaralandığını duyurdu

© AA
MSB: İdlib'deki hava saldırısında 2 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), İdlib'de Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına düzenlenen hava saldırısında 2 askerin şehit olduğunu, 5 askerin yaralandığını duyurdu.

MSB'nin açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

"Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza yapılan hava saldırısı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Belirlenen hedefler ateş altına alınmış, alınmaya devam edilmektedir.

"Bugüne kadar olduğu gibi şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamış, bundan sonra da bırakılmayacaktır. Hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, TSK ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz."

Rusya: Savunmayı aşan 'militanları' vurduk
Rusya Savunma Bakanlığı, "Rusya Hava Kuvvetleri, İdlib'de Suriye hükûmetinin savunmalarını aşan militanları vurdu" açıklamasında bulunmuştu. Rusya'nın açıklaması, MSB'nin şehit haberlerini duyurmasının yaklaşık 10 dakika öncesinde yapıldı.

TIKLAYIN - Rusya'dan peş peşe 'İdlib' açıklamaları

Ayrıca Bakanlık'tan yapılan açıklamada, "Türkiye, Suriye hükümet güçleri ile çatışan militanlara topçu desteği sağlıyor" ifadeleri yer aldı.

"Türkiye silah sevk etmeyi durdursun"
Rusya'nın Suriye'deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi ise, Türk ordusunun "Suriye'deki teröristlere destek verdiğini" açıklarken, Ankara'ya "teröristlerin faaliyetlerine destek vermeyi ve onlara silah sevk etmeyi durdurma" çağrısı yapıldı.

Rusya Dışişleri: Türkiye abartılı açıklamalarda bulunmamalı
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Türkiye'ye "İdlib'le ilgili abartılı açıklamalar yapmayıp bunun yerine diplomatik kanallarını devreye alma" çağrısında bulundu.

Ayrıntılar geliyor...

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 15:52
SIRADAKİ HABER