Murat Ağırel: İmamoğlu balıkçıda bir saat kalmış

İBB Başkanı İmamoğlu'nun dün gece bir balıkçıda görüntülenmesi ile ilgili açıklama gazeteci Murat Ağırel'den geldi: "Ekrem Bey saat 18.00’de oradaymış. Saat 19.00'da AKOM’a gitmek için çıkmış."

© İBB
Murat Ağırel: İmamoğlu balıkçıda bir saat kalmış

Kar yağışının yoğun olduğu saatlerde Sarıyer'de Balıkçı Kahraman isimli restorana gittiği belirtilerek AK Partili isimlerin hedef gösterdiği İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan açıklama geldi. Gazeteci Murat Ağırel'in aktardığı bilgiye göre İmamoğlu, restoranda bir saat kaldığını söyledi. Restoran sahibi Kahraman Altun da rezervasyonun 25 gün önce yapıldığını, İmamoğlu ve misafirlerinin kar yağmadan önce gelip bir saat oturduklarını söyledi. İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu'nun İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott ve eşi Jane Lady Chilcott'u ağırladığı belirtildi. 

AK Partili Betül Sayan Kaya, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu dün akşam Sarıyer'de bir balıkçıda gösteren görüntüsünü Twitter hesabından “İBB Başkanlığı öncelikle sorumluluk sahibi olmayı gerektirir. Kadınlar, yaşlılar, bebekler yollarda aç, susuz kalmışken balık keyfi yaparak belediye başkanlığı yapılmaz” notuyla paylaştı.

Ardından AK Partili pek çok isim görüntüleri paylaşarak İmamoğlu'na tepki gösterdi. Bir süre sonra muhalif isimler ise balıkçıdaki görüntünün eskiden çekilmiş olduğunu ileri sürerek AK Partili isimleri yalancılıkla suçladı. İBB'den veya Ekrem İmamoğlu'ndan gün boyu açıklama yapılmadı, konu hakkında bilgi almak isteyen gazetecilere bilgi verilmedi. 

Gazeteci Murat Ağırel akşam saatlerinde Ekrem İmamoğlu ile görüştüğünü belirterek aldığı bilgileri sosyal medya hesabından aktardı. 

 İşletme sahibi ve İmamoğlu ile görüştüğünü söyleyen Ağırel’in yaptığı paylaşımlar şöyle:

"İşletme sahibi ve Sayın İmamoğlu ile görüştüm.

Olay doğru.

Ekrem Bey saat 18’de oradaymış. Saat 19’da da AKOM’a gitmek için çıkmış.

İmamoğlu’nun lokantada bulunduğu bölüm işletme sahibinin kendi özel misafirlerini ağırladığı bir yer.

Rezervasyon günler öncesinden yapılmış.

Normalde kimse yok. Ancak ne olduysa o anda bazı kişiler orada bulunmuş ve fotoğraflar çekilip servis edilmiş.

Kar yoğunlaşınca da kalkıp hemen AKOM’a geçmiş.

Büyütülen olay aslında bu.

İBB tüm birimleri ile Kar nedeniyle meydana gelen aksaklıkları gayet başarılı yönetmiştir.

Önemli olan durum budur."

İŞLETME SAHİBİ: 25 GÜN ÖNCE REVZERVE EDİLMİŞTİ, 1 SAAT OTURDULAR
İmamoğlu'nun gittiği Balıkçı Kahraman isimli restoranın sahibi Kahraman Altun, İmamoğlu'nun 4 kişi için 25 gün önce rezervasyon yaptırdığını söyledi.  İmamoğlu'nun kar yağışı başlamadan geldiğini söyleyen Altun, "4 kişi geldiler. 18.00 gibi geldiler. Kar yağmadan önce. Bir saat kalıp çıktılar" dedi. İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott ve eşi Jane Lady Chilcott'u ağırladığı belirtildi. (HABER MERKEZİ) 

SIRADAKİ HABER