Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ın ifadesi tamamlandı

Gazeteciler Hülya Kılınç ve Barış Terkoğlu’nun tutuklandığı soruşturmaya dahil edilen Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan'ın ifadesi tamamlandı. Savcılığın, Pehlivan hakkında Sulh Ceza Hâkimliği'ne sevki konusundaki kararı bekleniyor.

© TWITTER
Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ın ifadesi tamamlandı

HDP Milletvekili Ahmet Şık da Barış Pehlivan'a destek olmak için Çağlayan Adliyesi'ne geldi.

İfadesi alınmadan önce İstanbul Adliyesi'nin önünde açıklama yapan Pehlivan, "Burada Barış'ın da şüpheli olduğu davanın büyük ihtimalle sanığı olacağım. Onun için çağırdılar. Avukatlarımızı aradılar ve ifade vermeye geldim. Bana yapılan usulün aynısı, Barış Terkoğlu'na da yapılabilirdi" dedi. Barış Pehilan Odatv'ye erişim engeli getirilmesine de tepki gösterdi.

Bir basın mensubunun, "Elinizde kitaplar da görüyoruz, sırt çantanız da var. Hazırlıklı mı geldiniz?" sorusu üzerine Barış Pehlivan elindeki kitapları göstererek, "FETÖ ile mücadele eden insanlar tutuklanıyor, Silivri Cezaevi'ne sokuluyor. Biz savunma olarak bu kitapları anlatacağız. Bizim gerçeğimiz ve savunmamız bu kitaplardır arkadaşlar" şeklinde konuştu. 

Terkoğlu ve Kılınç tutuklanmıştı
Soruşturma kapsamında Odatv internet sitesinin haber müdürü Barış Terkoğlu ve muhabiri Hülya Kılınç dün "İstihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek" suçundan tutuklanmışlardı.

SIRADAKİ HABER