Ömer Çelik: Yaptırımların kaldırılmasına son görüşmede karar verildi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD ile yaptırımların kaldırılmasının Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump arasında dün yapılan görüşmede kararlaştırıldığını söyledi. Çelik, ""Müttefiklik ve aradaki tecrübeye yakışmayan bir karardı" şeklinde konuştu.

© AA
Ömer Çelik: Yaptırımların kaldırılmasına son görüşmede karar verildi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısı sonrasında basın toplantısı düzenledi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD ile olan yaptırımların karşılıklı olarak kaldırılmasına ilişkin üzerine “Müttefiklik ve aradaki tecrübeye yakışmayan bir karardı. Sonuç olarak karşılıklı olarak kaldırıldı. Bundan sonraki normalleşme için önemlidir. En son Cumhurbaşkanımız ile Başkan Trump arasında geçen telefon  görüşmesinde bunun eş zamanlı kaldırılmasına karar verilmiştir” dedi.

‘KILIÇDAROĞLU’NUN SÖYLEDİĞİ ŞEYİN GERÇEK HAYAT İLE BİR İLGİSİ YOK’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Havalimanı’yla ilgili açıklamalarını değerlendiren Çelik, “Bitmeyen Havalimanı diyor. Kılıçdaroğlu’nun söylediği şeyin gerçek hayat ile bir ilgisi yok. Gerçeklikle ilişkisi kopmuş, gerçek değil. CHP’de hiçbir şeyin değişmediğini görüyoruz. Değişmemeye yeminli bir yapının karşımızda olduğunu bir kez daha görüyoruz. Siyasal genetiği itibariyle değişime karşı mücadele misyonu belirlemiş kendisine” diye konuştu. (ANKARA/DHA)

SIRADAKİ HABER