Oyuncu Onur Seyit Yaran'a silahlı saldırı düzenleyen sanık Okuducu'nun ifadesi ortaya çıktı: Allah'ın selamını verdim, o selamımı almayıp küfür etti

İstanbul'da 22 Eylül 2020'de dizi oyuncusu ve Best Model Of The World yarışması birincisi Onur Seyit Yaran’a silahlı saldırı düzenleyen zanlı Serhat Okuducu’nun ifadesi ortaya çıktı.

© DHA
Oyuncu Onur Seyit Yaran'a silahlı saldırı düzenleyen sanık Okuducu'nun ifadesi ortaya çıktı: Allah'ın selamını verdim, o selamımı almayıp küfür etti

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, "Kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 9 yıldan 15 yıla kadar hapsi istenen tutuklu sanık Serhat Okuducu Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla getirilirken, şikâyetçi Onur Seyit Yaran avukatıyla birlikte hazır bulundu.

Sanık Serhat Okuducu savunmasında, "Benim kimseyi öldürmek gibi bir kastım yoktu. Arkadaşla daha önce sorunumuz vardı, ama halletmiştik. Spor salonu çıkışında selam verdim, elimi uzattım. Küfür etti. Ben Allah'ın selamını verdim, o selamımı almayıp küfür etti" dedi. Sanık avukatı ise müvekkilinin öldürme kastı olmadığını belirterek tahliyesini talep etti.

Müşteki Onur Seyit Yaran ise sanıkla aralarında herhangi bir küfürleşme yaşanmadığını belirterek "Kendi kendine husumet beslemiş demek ki. Arkadaşım Caner ile spor salonundan çıktıktan sonra arkamızdan geldi ve beni dürterek belindeki silahı gösterdi. Beni kafamdan vurmaya çalıştı. Kaçmaya çalıştım. Kaçarken omzumdan vurdu" dedi. Sanığın kendisini kafasından nişan aldığını belirten Yaran, "Silahı kafama doğrultmuştu. Silah sesi duyunca beni vuracağını anladım, kaçtım. Ben kaçarken ateş etti. Omzumdan yaralandım. Bir butiğin soyunma odasının içine saklandım. Arkadaşımı aradım. Daha sonra polisler geldi. Şikayetçiyim" ifadesini kullandı. 

Duruşmada, olay günü Onur Seyit Yaran'ın yanında olan arkadaşı Caner Çiçek tanık olarak dinlendi. Caner Çiçek şunları kaydetti:

"Spor salonundan çıktık, 100 metre gitmeden arkamızdan daha önce hiç görmediğim sanık, 'Onur, seni öldüreceğim. Geber' dedi. Silahı çıkardı. Suratına tutarak peş peşe tetiğe bastı. 'Geber, seni öldüreceğim' dedi ve silah tutukluk yaptı. Hırslıydı. Silah tutukluk yapınca müdahale ettim. O sırada Onur kaçtı. Sanık tekrar toparlandığında hala Onur'u arıyordu, kaçmadı" 

Mahkeme heyeti, sanık Serhat Okuducu'nun tutukluluk halinin devamına karar verdi. Dosyanın mütalaasını hazırlaması için savcılığa verilmesine karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi. (DHA)

SIRADAKİ HABER