Pegasus, Rusya uçuşlarını durdurdu

Pegasus Hava Yolları, 'operasyonel riskler' nedeniyle Rusya varışlı ve kalkışlı uçuşların geçici olarak durdurulduğunu açıkladı.

© AA
Pegasus, Rusya uçuşlarını durdurdu

Pegasus Hava Yolları, Rusya'ya uçuşları 13 Mart itibariyle iki hafta süreyle durdurduğunu açıkladı. 'Mevcut durumdan kaynaklanan operasyonel riskler doğrultusunda' uçuşların, 27 Mart'a kadar geçici olarak durdurulduğu belirtilen açıklamada, "Bu tarihler arasında Moskova, St. Petersburg, Mineralnye Vody, Grozni, Mahaçkale ve Krasnodar varışlı ve kalkışlı uçuşu olan misafirlerimizin, ücretsiz bilet değişikliği ve kesintisiz iade hakkı bulunmaktadır" denildi.

 Pegasus'un internet sitesinde yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer veridi: 

"Değerli Misafirlerimiz,

2022/328 sayılı Avrupa Birliği Regülasyonu ile Rusya Federasyonu varışlı ve kalkışlı uçak seferleri için; sigorta/reasürans, leasing, operasyon ve bakım hizmetlerine bağlı yaptırım ve yasaklar uygulanmaktadır.

Mevcut durumdan kaynaklanan operasyonel riskler doğrultusunda, Rusya Federasyonu varışlı ve kalkışlı tüm uçuşlarımız ,13 Mart 2022 ( dahil ) tarihi itibariyle, 27 Mart 2022 tarihine kadar geçici olarak durdurulmuştur.

Bu tarihler arasında Moskova, St. Petersburg, Mineralnye Vody, Grozni, Mahaçkale ve Krasnodar varışlı ve kalkışlı uçuşu olan misafirlerimizin, ücretsiz bilet değişikliği ve kesintisiz iade hakkı bulunmaktadır. Misafirlerimiz, bilet işlemlerini web sayfamız (https://www.flypgs.com/bilet-islemleri) ve mobil uygulamamız üzerinden ücretsiz olarak gerçekleştirebilirler." (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER