Polis, hamile kadına saldıran zanlıyı kapıda karşıladı

Pendik'te içinde hamile bir kadının da olduğu aracın yolunu keserek saldıran zanlı ifade vermek için Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi'ne gitti. Polis amiri ifade vermeye gelen zanlı Hasan Sel'i kapıda karşıladı.

AA
Polis, hamile kadına saldıran zanlıyı kapıda karşıladı

Pendik’te D-100 Karayolu’nda emniyet şeridinden gelerek öne geçmeye çalışan ve daha sonra da yol vermediği gerekçesiyle yol kesip saldıran Hasan Sel hakkındaki soruşturma nedeniyle ifade verdi. İfade vermeye gittiği karakolda polisler tarafından kapıda karşılandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Yunus Emre Bahçıvan ve hamile eşi Ayfer Bahçıvan çiftinin Pendik D-100 Karayolu’nda seyir halindeyken yol verme meselesinden dolayı araçlarının önünün kesilerek zarar verilmesiyle ilgili iki şüpheli hakkında çıkan haberler ve şikayet üzerine “mala zarar vermek” ve “trafik güvenliğini tehlikeye sokmak” suçlarından soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında şüpheli Hasan Sel, ifadesi alınmak üzere Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi’ne geldi. Karakol amiri ve bazı polisler bu sırada Sel’i kapıda karşıladı.

Önceki gün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, Pendik D-100 Karayolu’nda ilerleyen 07 BSS 76 plakalı otomobil, Yunus Emre Bahçıvan ve hamile eşi Ayfer Bahçıvan çiftinin içerisinde bulunduğu aracın önüne geçmek istedi. Bahçıvan çiftinin aracının önünü keserek kapısını açmaya çalışan şüpheliler, otomobilin aynasını kırarak, daha sonra da üzerine çıkıp zarar verdi.

Olayın ardından Bahçıvan çifti emniyete giderek şikayetçi olurken, olay anına ilişkin görüntüler de kamuoyuna yansıdı.

Saldırı sonrası şehir dışına kaçan saldırganlar, görüntülerden kimliklerinin belirlenmesinden sonra emniyete gelerek ifade vereceklerini bildirdiler. (AA)

SIRADAKİ HABER