Savaş üçüncü haftasına yaklaşırken Antalya'da kritik zirve: Ukrayna ve Rusya dışişleri bakanları, Çavuşoğlu eşliğinde masada

Çavuşoğlu, zirve öncesi iki ülkenin dışişleri bakanlarıyla ayrı ayrı görüştü

© AA
Savaş üçüncü haftasına yaklaşırken Antalya'da kritik zirve: Ukrayna ve Rusya dışişleri bakanları, Çavuşoğlu eşliğinde masada

Rusya'nın Ukrayna'ya işgal girişiminin başlamasının 15. gününde, Antalya'da tarafların görüşeceği kritik zirve başladı. Savaşın başlangıcından bu yana ilk kez bugün, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov masaya oturdu. Savaştaki tarafların bakanlarına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu eşlik ediyor. 

Ukrayna ve Rusya dışişleri bakanlarının Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun eşliğinde gerçekleşen kritik toplantısı 11.15 sularında başladı. 

Toplantının ardından Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ve Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba'nın ayrı ayrı basın toplantıları düzenlemesi bekleniyor. 

Kritik zirve öncesi ikili görüşmeler
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Antalya Diplomasi Forumu'ndaki kritik görüşme öncesi Ukrayna Dışişleri Bakanı Dimitro Kuleba ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile ayrı ayrı görüştü.

Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba ile üçlü toplantı öncesi ikili görüşmemizi gerçekleştirdik." yazdı. 

Kuleba'yla görüşmenin ardından Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile de görüştü. 

Rusya'nın Ukrayna'ya yeni işgal girişiminin başlamasının 15. gününde tüm dünyanın gözü ve kulağı Antalya'da olacak. Savaşın başlangıcından bu yana ilk kez bugün, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov masaya oturacak. Savaştaki tarafların bakanlarına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu eşlik edecek. 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2022, 10:31
SIRADAKİ HABER