SBF'liler YSK kararını eleştirdi

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları, yaptıkları açıklamada, İstanbul'da seçim iptalini protesto etti.

© IMAGES
SBF'liler YSK kararını eleştirdi

İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasının iptaline, vekil olarak atanan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın okul arkadaşlarından d atepki geldi.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunlar Derneği tarafından yapılan açıklamada “Biz “Gerçekleri söylemekten korkmayan” İstanbul Siyasal’lılar olarak biliyoruz ki; Türkiye demokrasisi, tarihi boyunca siyaset kurumunun hukuk üzerinde kurduğu tahakküm ve araçsallaştırma neticesinde bir türlü tam anlamıyla tecelli edemedi.

Bu da çoğunlukla Hukuk Kurumu üzerinden hayata geçti. İçinden geçtiğimiz süreçte de demokrasinin tecellisinin yegane kaynağı olan Milli İrade, seçim konusunda son sözü söyleme yetkisini kullanan Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimini iptal eden son aldığı kararla ağır şekilde yaralanmıştır.” denildi.

Açıklamada ayrıca, ” Küresel sorunları evrensel kavramlar üzerinden değerlendiren ve çözümler üreten bir “İstanbul siyasal ekolünü” hayata geçirme VİZYONUNU yüklenmiş İstanbul Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunlar Derneği olarak mezun ve mensuplarımızın dünya görüşü, siyasi tercihi ve seçmen davranışı ne olursa olsun hep birlikte “yaşadığımız toplumun kalitesini yükseltmek” MİSYONUMUZ’dan ödün vermeden her zaman hukukun ve adaletin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki seçim sürecini sükunet ve olgunlukla geçirmeye katkıda bulunacağız. İçinden geçtiğimiz tarihi dönemeçlerin “Adil şahiti” olacağız Gerçekleri söylemekten korkmayacağız.” denildi. (HABER MERKEZİ

SIRADAKİ HABER