Selçuk: Matematik dersi almadan üst sınıfa geçmek mümkün değil

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Ortaöğretimde matematiğin seçmeli olduğu konusunda doğru olmayan içerikler dolaşıyor" dedi. Bakanlık açıklamasında ise matematiğin 9, 10 ve 11'inci sınıflar için zorunlu olduğu belirtildi.

© AA
Selçuk: Matematik dersi almadan üst sınıfa geçmek mümkün değil

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ortaöğretimde matematiğin seçmeli olduğu konusunda doğru olmayan içeriklerin paylaşıldığını söyledi. Selçuk, “Hiçbir öğrencinin matematik dersi almadan bir üst sınıfa geçmesi mümkün değildir. Bu kadar net” ifadelerini kullandı.
 
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ortaöğretimde matematiğin seçmeli ders olduğu iddiasıyla ilgili olarak Twitter hesabından açıklama yaptı.

“Ortaöğretimde matematiğin seçmeli olduğu konusunda doğru olmayan içerikler dolaşıyor” diyen Selçuk, şöyle devam etti: “Hiçbir öğrencinin matematik dersi almadan bir üst sınıfa geçmesi mümkün değildir. Bu kadar net. Buna rağmen aksini iddia varsa, nedenlerini konuşmaya gerek yok.”

Bakanlıktan yapılan açıklamada da “”Ortaöğretim tasarımımızda matematik dersi 9, 10, ve 11’inci sınıflarda ortak ders grubundadır. Yani her öğrencinin almak zorunda olduğu bir derstir” denildi. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER