Sosyal konut projesi nedir?

Sosyal konut projesi hakkında detaylar

© AA
Sosyal konut projesi nedir?

Sosyal konut projesi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından sonra araştırılmaya başlandı. Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada "Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz" dedi. Peki, sosyal konut projesi nedir? İşte, sosyal konut projesi hakkında detaylar:

Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Erdoğan, vatandaşa enerji kaynaklarında tasarruf yapılmasını söyleyerek, "Vatandaşlarımdan, dışa bağımlı olduğumuz enerji kaynaklarını, basit tedbirle daha verimli kullanmak suretiyle, hem aile bütçelerine hem milli bütçeye katkı sağlamalarını istiyorum"  dedi. "Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz" diyen Erdoğan, "Bu adım kiraların da düşmesine yol açacaktır. Önümüzdeki ay bir tanıtım toplantısıyla projeyi tanıtacağız." ifadesini kullandı.

Sosyal konut projesi nedir?
Erdoğan, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi olarak adlandırdığı sosyal konut projesini ''Vatandaşlarımızı kira öder gibi taksitlerle, yerel ve yatay mimari anlayışına göre inşa edilmiş konut projeleriyle ev sahibi yapacağız'' diyerek açıkladı. 

Konut projelerinin tamamında yenilenebilir enerji sistemi kullanılacağını dile getiren Erdoğan, şehit yakınları ve gaziler ile emeklilere özel kontenjan ayıracaklarını açıkladı.

Ayrıca, ilk defa evlenen gençlerimiz projede kota sahibi olacağını duyurdu.

Erdoğan açıklamasının devamında ''Bu adım kiraların da düşmesine yol açacaktır. Önümüzdeki ay bir tanıtım toplantısıyla projeyi tanıtacağız. KYK yurtlarında ücretsiz konaklama imkanını 18-25 yaş aralığından 18-30 yaşına çıkardık'' dedi.

SIRADAKİ HABER