Soylu: ABD’nin taziyesini kabul etmiyoruz, reddediyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstiklal Caddesi'nde saldırının gerçekleştiği yerde yaptığı açıklamada, "Amerikan Büyükelçiliğinin taziye dilemesini kabul etmiyoruz, reddediyoruz" dedi.

© AA
Soylu: ABD’nin taziyesini kabul etmiyoruz, reddediyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dünkü saldırıda 6 kişinin hayatını kaybettiği İstiklal Caddesi'nde açıklama yaptı.

Soylu, "Biz, bize verilen mesajı aldık. Bize verilen mesajın ne olduğunu da biliyoruz. Tekrar altını çizerek söylüyorum. ABD Büyükelçiliği'nin taziyede dilemesini kabul etmiyoruz, reddediyoruz

Kobani'yi terör bölgelerini destekleyen ve oradan Türkiye'nin huzurunu bozmaya çalışan bu anlayışa, kendi senatolarından para gönderen bir devletle müttefikliğimiz tartışılmalıdır. Biz kimsenin düşmanı değiliz

Kimseye kalleşlik yapmıyoruz ama bu kalleşliklere elbette tahammül edecek gücümüz kalmamıştır. İstiklal Caddesi bizim nazlı kızımızdır. Operasyonlar devam ediyor. Eğer yakalamasaydık bombacı Yunanistan’a kaçırılacaktı. Şunun bilinmesini isteriz, bu aldığımız mesaja çok güçlü bir mesaj vereceğiz, hem çok güçlü mesaj.

Olay sonrası yapılan teknik dinlemede, terör örgütünün talimatı teröristin öldürülmesine yönelikti. Onunla beraber bu olayı tertipleyen, terör örgütü belki buna üzülecek ama 'Onu öldür' talimatı verdiği kişiyi de yakaladık.

İstanbul’da 6 yıldır böyle bir terör olayı görmedik. Sadece bu yıl 200 terör olayı engelledik. Ama terörün yüzü böyle acımasızdır. Siz 200 tane engellersiniz. Bir tanesi patlar ve bütün canınızı yakar." dedi. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2022, 10:04
SIRADAKİ HABER