Soylu Hediyeyi ben de arıyorum

"Hediye iddiasına ilişkin araştırma yaptırıyorum"

© AA
Soylu Hediyeyi ben de arıyorum

İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu, Mardin Büyükşehir Belediyesi'ne kayyım olarak atanan Vali Mustafa Yaman'dan hediye aldığı iddialarına ilişkin, "Böyle bir hediyeyi ben de arıyorum. Ne devlet adamlarına böyle bir şey yapılır, ne de devlet adamları böyle şeyleri kabul eder. Paçayı kaptırırsak bu millet bize hesabını sorar. Sadece iftar yemeğine uğradım. Ben binlerce esnaf ziyaret ederim. Nereye girdiğimi de bilmem" dedi. 

THK ve Kızılay'a yönelik başlatılan soruşturmaya da değinen Soylu, "THK meselesi maalesef girdaba girmiş bir meseledir. Yakın döneme dair usulsüzlükler tespit edildi. THK'nın yönetimi boşluktadır 26 Haziran'dan itibaren. Mahkemeler devam ediyor. Bu dönem içinde yapılan ihbar ve şikâyetlere ilişkin son döneme ilişkin de denetimlere başladık. Denetimler devam ettiği andan itibaren kendine ait bir süreci vardır. Burada yönetimsel bir problem var." ifadesini kullandı. 

 Soylu, "Yurt içindeki terörist sayısı 600’ün altında düştü. Sınırlarımızın dışında on yıllardır Türkiye'ye oyun kurmaya çalışanların tepesine iniyoruz" diye konuştu. 

Ayrıntılar geliyor. 

SIRADAKİ HABER