Soylu: PKK bir kadın örgütüdür

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "PKK kadın örgütüdür, eylemlerinde yüzde 56 kadın bulunuyor" dedi. İmralı Adası'nda çıkan yangının cezaevi için risk oluşturmadığını açıklayan Soylu, beklenen İstanbul depremiyle ilgili "Büyük İstanbul planı hazırlıyoruz" ifadesini kullandı.

© AA
Soylu: PKK bir kadın örgütüdür

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “PKK bir kadın örgütüdür, bunun üzerine konuşlanmıştır” dedi. Anadolu Ajansı’nın Editör Masası programında konuşan Soylu, “Türkiye özellikle çukur olaylarından sonra terörü kaynağında kurutmaya geçti. Sadece teröristle değil kültürel terörizmle mücadele ediyoruz. PKK bir kadın örgütüdür, bunun üzerine konuşlanmıştır. PKK’nın tüm eylemlerinde kadınların bulunma oranı yüzde 56” ifadelerini kullandı.

‘İMRALI’DAKİ YANGINDA RİSK YOK’

PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın cezaevinde bulunduğu İmralı Adası’ndaki yangına ilişkin konuşan Soylu, risk olmadığını söyledi. Soylu “İmralı’daki cezaevinin çok ötesinde, çok uzağında köşede bir yer, bir risk söz konusu değil” diye konuştu.

İSTANBUL DEPREMİYLE İLGİLİ PLAN

Beklenen büyük İstanbul depremine ilişkin konuşan Soylu, deprem için plan hazırlandığını açıkladı. Bakan Soylu, “Vatandaşlarımızın yıkılan binaları, acil yıkılacak binaları, çok ağır hasarlı olarak tespit edilen binalarının paralarını, kanunun da önüne geçerek ödemeye başladık. Olası büyük İstanbul depremi için büyük İstanbul planı hazırlıyoruz” ifadelerini kullandı.

MUHTARLARLA WHATSAPP GRUBU KURULDU

Soylu, Elazığ ve Malatya’daki depremin ardından 460 milyon lira harcandığını açıklayan Soylu, “Muhtarlarla WhatsApp grubu kurduk. Hala WhatsApp grubumuz devam ediyor. Bir taraftan muhtarlarla, bir taraftan sivil toplum örgütleri ile yardım götürdük, bir taraftan gönüllüler yardım götürdü. Yardımı da tek alanda dağıtmadık. Kendi koordinasyonumuzda 4-5 ayrı yapı içerisinde bu yardımı dağıtmaya çalıştık” dedi. Soylu, Elazığ ve Malatya’da nisan ayının sonunda hayatın normale dönmesini beklediklerini de belirtti. (AA)

SIRADAKİ HABER