Süleyman Soylu'ya Trabzon'da protesto

Süleyman Soylu, Trabzon'da protesto edildi. Havalimanında Ekrem İmamoğlu'yu

© AA
Süleyman Soylu'ya Trabzon'da protesto

Süleyman Soylu, Trabzon'da protesto edildi. Havalimanında Ekrem İmamoğlu'yu bekleyen bir grup, "Her şey çok güzel olacak" sloganları attı. Soylu, havalimanından ayrıldıktan sonra açıklama yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bayram kutlamaları kapsamında Şırnak’tan Trabzon’a geldi. Trabzon Havalimanı’nda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’yu bekleyen bir grup Soylu’yu, “Her şey çok güzel olacak” sloganlarıyla karşıladı.

Davul zurnalarla İmamoğlu’nun bekleyen grubun içerisinde yer alan bir kişi, Soylu’ya, “Akıllı ol Soylu” diye bağırdı. Soylu da bu sözlerin üzerine kendisini protesto eden kişiye dönerek, “Terbiyesizlik yapma” dedi. 

SOYLU: BEN BURAYA DEMİRTAŞ’IN KUCAĞINDAN GELMEDİM

Parotestonun ardından Soylu bir açıklama yaptı: “Havalimanında indim. 20-25 kişi beni orada karşıladılar. Oradan buraya gelmek üzere hareket etmek üzereydik. CHP adayını bekleyen ekip orada bekliyor. Adım attığımda oradan bir söz geldi. ‘Akıllı ol’ Süleyman Soylu diye. Ben buraya Selahattin Demirtaş’ın kucağından gelmedim. Ben akıllıyım. Allah şahit size hiçbir yanlışımız olmadı. Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu iradaden hiçbir zaman geri adım atmadık. Üzüldüğümü söylemek istiyorum.”
. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER