Temelli: Kıdem tazminatına göz diktiler

Güngören’de tekstil işçileri ile bir araya gelen HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli,

© AA
Temelli: Kıdem tazminatına göz diktiler

Güngören’de tekstil işçileri ile bir araya gelen HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, iktidarın emekçilerin kıdem tazminatına göz diktiğini söyledi. Temelli, "Bu seçimde bu baskıcı sömürücü iktidara bir kez daha gücümüzü göstereceğiz" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ve beraberindeki milletvekilleri İstanbul’un Güngören ilçesinde bir tekstil fabrikasında işçilerle bir araya geldi. Fabrikadaki kokuya alışık olduğunu ifade eden Temelli, annesinin ve babasının da tekstil işçisi olduğunu söyledi. Temelli, “Bu ülkenin bütün yükünü işçiler ve emekçiler çekiyor” dedi.
 
Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Temelli, iktidarın gözünü emekçinin hakkına diktiğini anlatarak, “Bunlara hep beraber son verebiliriz. O yüzden de tüm emekçilere diyorum ki, yan yana gelin bu haksızlığa ve adaletsizliğe ses çıkartın çünkü eğer ses çıkartmazsanız, mücadele etmezseniz bu hak mücadelesi içinde olmazsanız emin olun sömürülmeye devam edileceksiniz. Hem de her geçen gün daha fazla” diye konuştu.

‘İŞSİZLİK YÜZDE 14,1 ARTMIŞ’

Açıklanan işsizlik rakamlarına değinen Temelli şöyle konuştu: “İşsizlik bir sene önceye göre yüzde 14,1 artmış. İşsizlik tehdidini sizin üzerinizde bir korku senaryosu olarak kullananlar; ciddi bir istihdam politikası olmayanlar, şimdi de emekçilerin kıdem tazminatına göz dikmiş durumdalar. Ekonomiyi yönetemedikleri gibi aynı zamanda sömürüyorlar. Yolsuzluğa devam ediyorlar ve bunun bütün bedelini emekçilere, halka ödettiriyorlar. Ödemem dediğinizde işte size savaş ve şiddet politikası, Kürt düşmanlığı. Sadece belediye başkanını seçmeyeceğiz. Bu seçimde bu baskıcı sömürücü iktidara bir kez daha gücümüzü göstereceğiz. 31 Mart’ta gösterdiğimiz gibi bu iktidardan mağdur olan; işçiler, emekçiler, kadınlar, gençler ve farklı inanca sahip bütün kesimler, Kürt haklı; bu iktidarın tekçi anlayışına, emek düşmanlığına, halklara savaş dayatan anlayışa karşı en güzel cevabı sandıkta vereceğiz. Demokrasi ve barış adına oy kullanalım. İnanıyorum ki 23 Haziran’dan sonra demokrasi mücadelesi güçlenecektir, yolumuz açılacak ve aydınlanacaktır. Daha iyi bir Türkiye’de yaşamak için hepimizin yolu açık olsun.” (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER