Türk heyeti haftaya Rusya'ya gidiyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bir heyetin İdlib konusunu konuşmak üzere pazartesi günü Rusya'ya gideceğini açıkladı.

© AA
Türk heyeti haftaya Rusya'ya gidiyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı Heiko Maas ile gerçekleştirdiği görüşme sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. “Bugün Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüşeceğiz” diyen Çavuşoğlu, “Türk heyeti pazartesi günü Rusya’ya gidiyor” dedi.

Dışişleri Bakanı, İdlib konusunda gelen sorulara, “Diplomasi yoluyla olmazsa gerekli tedbirleri alacağız. Rejim bizim askerlerimizi de hedef alıyor. Buna müsamaha göstermemiz mümkün değil” diye yanıt verdi.

Çavuşoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Biz istiyoruz ki Rusya ile birlikte yaptığımız ve yapacağımız görüşmelerle, diplomasi yoluyla bunu başaralım. Ama eğer bu mümkün olmazsa gerekli tedbirleri alacağımızı Sayın Cumhurbaşkanımız açıkladı. Rejim sadece masum insanları hedef almakla kalmıyor, bizim sahadaki gözlem noktalarımızdaki askerlerimizi de hedef alıyor. Bizim buna müsamaha göstermemiz mümkün değil.” (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER