Tutuklanan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı: Ağzımdan çıkmış gibi cümleler basına servis edildi

Geçen günlerde "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlaması ile tutuklanan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, avukat Tugay Bek’in basına aktardığı ifadelere yönelik sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

© AA
Tutuklanan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı: Ağzımdan çıkmış gibi cümleler basına servis edildi

“Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir” açıklamasının ardından gözaltına alındıktan sonra tweetleri dosyaya konarak 'cumhurbaşkanına hakaret'ten tutuklanan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar ile geçen günlerde görüşen avukat Tugay Bek, Kolivar'ın "Silivri soğuk diyorlar, ama hiç soğuk değil. Benim evde kalorifer yanmıyor burada yanıyor" dediğini aktardı. 

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yapan Kolivar, şu ifadeleri kullandı:

"10.11.2022 tarihinde benimle görüşmek isteyen bir avukatın bu talebini geri çevirmeyerek kendisi ile bir sohbet gerçekleştirdim. Halimi hatırımı sorarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Aynı akşam basında hakkımda birtakım haberler çıktı. Benim ağzımdan çıkmış gibi cümleler basına servis edildi. Bir hasbihalin farklı noktalara çekilerek basına bu şekilde aktarılmış olmasını şaşkınlıkla karşılamaktayım.

Yaşanan bu durum nedeniyle avukatım Bilge Çiftçi ve ailem dışında görüşme yapmak isteyenlerin talebini kabul etmeyeceğimi bilmenizi isterim. Bilindiği üzere söylediklerim nedeniyle buradayım.

Basına yansıdığı gibi söylemlerim olacak olsa dahi bunu avukatım Bilge Çiftçi veya oğlum Kerem Kolivar aracılığı ile yaparım. Sağlıcakla kalın…"

SIRADAKİ HABER