Uçak seferleri iptal edildi

Olumsuz hava koşulları sebeiyle Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan yapılacak bazı seferler iptal edildi. Havayolu şirketleri yolcuları iptallere karşı uyardı.

© DHA
Uçak seferleri iptal edildi

Türkiye genelinde etkili olan elverişsiz hava koşulları, ulaşımda aksamalara neden oldu. Deniz taşımacılığı seferlerinde aksamalar meydana gelirken İstanbul’dan yapılacak bazı uçak seferleri de karşılıklı iptal edildi. Başta Türk Hava Yolları (THY) olmak üzere havayolu şirketleri, yaptıkları duyurularla hava koşulları nedeniyle yolculardan uçuşlarını kontrol etmeleri konusunda uyardı.

THY’nin internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından yapılan uyarıda, “İstanbul’da yaşanan hava muhalefeti nedeniyle uçuşlarınızla ilgili güncel bilgiye uçuş sorgulama ekranlarımızdan uçuş numaranız veya parkurunuzu sorgulayarak ulaşabilirsiniz” ifadeleri kullanıldı.

Anadolujet’ten yapılan açıklamada ise “İstanbul’da bu gece başlayıp 04.01.2019 Cuma günü öğlen saatlerine kadar sürmesi beklenen şiddetli rüzgâr ve yoğun kar yağışı sebebiyle aşağıda ki uçuşlar iptal edilmiştir. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelen yolcularımızın uçuşlarını havalimanındaki dijital ekranlardan kontrol etmesini rica ederiz” denildi.

İptal edilen seferler şu şekilde:

TK-7270 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı- Gaziantep Havalimanı (07.00)

TK-7271 Gaziantep Havalimanı-İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (09:05)

TK-7620 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı- Lefkoşa Ercan Havalimanı (07:45)

TK-7621 Lefkoşa Ercan Havalimanı-İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (10:25)

TK-7236 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – Samsun Çarşamba Havalimanı (08:30)

TK-7237 Samsun Çarşamba Havalimanı- İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (10:30)

TK-7517 İzmir Adnan Menderes Havalimanı- İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (07:35) (DHA)

SIRADAKİ HABER