Uğur Dündar: Moderatörlük yapmayacağım

İmamoğlu ve Yıldırım'ın katılması planlanan ortak canlı yayın için uzlaşılan isimlerden biri olan Uğur Dündar, söz konusu buluşma için moderatörlük yapmayacağını açıkladı.

© Twitter
Uğur Dündar: Moderatörlük yapmayacağım

 İstanbul Büyükşehit Belediyesi başkanlığı için yapılacak yeniden seçim öncesi, adaylar Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım birlikte canlı yayına çıkabileceklerini açıklamışlardı. İki ismin konuk olacağı program içinse Binali Yıldırım Uğur dündar ismini moderatörlük için öne sürmüş ve Ekrem İmamoğlu da Dündar ismi için olumlu yanıt vermişti
 
Uğur Dündar, Twitter’dan yaptığı açıklamalarda muhtemel ortak yayın için moderatörlük yapmayacağını açıkladı. Dündar, “Her iki adayın da ismim üzerinde uzlaşmaları, onurla sürdürdüğüm 50 yıllık meslek hayatımın manevi madalyalarından biri olmuştur,” diye başladığı açıklamasında “Moderatörlüğüm üzerinden her iki adaya ve demokrasimize zarar verebilecek bir takım hazırlıklar yapıldığını görüyor ve bu sebeple 50 yıldır ödünsüz bağlı kaldığım evrensel yayıncılık ilkeleri gereği moderatörlük yapmama yönünde aldığım kararı kamuoyuna saygıyla arz ediyorum” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2019, 01:40
SIRADAKİ HABER