Vekilin evinde ölen kadının ağabeyi konuştu

AK Parti Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde çalışan ve Ünal'ın evinde ölen Nadira Kadirova'nın ağabeyi, kardeşi için "Kendini vuracak cesareti yoktu" dedi. Muhammet Ali Kadirov,

© Twitter
Vekilin evinde ölen kadının ağabeyi konuştu

AK Parti Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde çalışan ve Ünal'ın evinde ölen Nadira Kadirova'nın ağabeyi, kardeşi için "Kendini vuracak cesareti yoktu" dedi. Muhammet Ali Kadirov, "Silahı bulup alıp da şarjörü takıp vurmasının imkanı yok" ifadelerini kullandı.

 AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde ölen Nadira Kadirova’nın ağabeyi konuştu. Ağabey Muhammet Ali, “Kendini vuracak cesareti yoktu. 23 yaşında bir kız, silahı bulup alıp da şarjörü takıp vurmasının imkanı yok. Başına sıkmamış, sol göğüs kalbin biraz üstüne sıkılmış” dedi.
 
‘ŞİRİN BEY ‘KENDİNE SIKTI’ DEDİ’

Radyo Sputnik’te Atilla Güner’in sorularını yanıtlayan Kadirova’nın ağabeyi önemli açıklamalarda bulundu. Kadirova şunları aktardı:

“Olay 23 Eylül’de 20:48’de gerçekleşti. Şirin Ünal beni aradı olaydan 5 dakika önce. Evde silahın kayıp olduğunu söyledi. Acaba (kardeşin silahı sana mı getirdi) diyecek sandım. Nadira’nın silahla kendini odaya kilitlediğini söyledi. O an anladım. Arkadan kızının sesi geliyordu odanın kapısına vuruyordu bağırıyordu. Telefon kapandı birden. Hemen taksiye atladım Çayyolu’ndaki eve gittim. Ama ben gittiğimde silah ateşlenmişti. Dedim ‘Kardeşim nerede?’. Polis hastanede olduğunu söyledi. Benim cebimde beş kuruş para yoktu. Şirin Bey, ‘Sıktı kendine’ dedi. Polis bana 50 lira verdi. Hastaneye geldim. ‘Beni içeri sokun’ dedim. ‘Ben her şeyiyim onun’ dedim. ‘Babası onu bana emanet etti’ dedim. Doktor geldi ‘Başın sağ olsun’ dedi. O anda bittim ben. Doktorun ayağına yıkıldım.”

‘KENDİNİ VURACAK CESARETİ YOKTU’

“Kardeşimi ben çok iyi biliyorum. İlaç kullanacak bir durumu sıkıntısı yoktu. Kendini vuracak cesareti yoktu. 23 yaşında bir kız, silahı bulup alıp da şarjörü takıp vurmasının imkanı yok. Başına sıkmamış, sol göğüs kalbin biraz üstüne sıkılmış. Konsolosluk bana ‘Kardeşinin biraz masrafı olacak’ dedi. Şirin Ünal’ın şoförü ‘Ben karşılayacağım’ dedi. 1450 dolar Nadira için, 482 dolar da benim için bilet kesildi. Şu an yoldayız havalimanına gidiyoruz. Anneme ‘öldü’ diyemedim. ‘Yoğun bakımda’ dedim. Amcamı aradım ‘Kardeşim gitti, melek göçtü’ dedim.

Nadira’nın çok umutları vardı. Türkiye vatandaşı olmak istiyordu. Türkiye’de üniversite okumak istiyordu. Özel dersler alıyordu. Üniversiteye hazırlanıyordu. ‘Türkiye’de evleneceğim’ diyordu. Çok umutları vardı bu hayatta.”

‘EVİ YAKARIM KENDİMİ ÖLDÜRÜRÜM DEMİŞ’

“Leyla diye bir arkadaşıyla konuşmuş. Bunu bana kardeşim öldükten sonra söylediler. Kız kardeşim o kadar ağlamış ki, kardeşim gece 2’ye kadar konuşmuş. Ne oldu, anlat bana demiş Leyla. Ondan sonra Leyla demiş, odama girdim, hasta hanımına bakıyordu kız kardeşim. Leyla demiş, ben hanımına bakıyorum, odamı girdi, kitledi, arkamdan sarılmaya başladı diyor Şirin Ünal Bey diyor.  (Sunucu Atilla Güner: Doğru mudur bilemiyoruz) Evet, o doğru mu bilemiyorum Allah bilir ama telefon konuşması var, Özbek dilinde kayıtlarda vardır, çıkarılabilir. Ben ağabeyimin gözüne nasıl bakacağım, ben mektup yazarım, evi de yakarım kendimi de öldürürüm demiş Leyla Hanımefendiye.”

ÜNAL’IN EVİNDE ÖLÜ BULUNMUŞTU

AK Parti Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde çalışan ve hasta eşine bakan Nadira Kadirova, Ünal’ın evinde ölü bulunmuştu. 23 yaşındaki Özbekistanlı kadının olaydan bir gün önce bir arkadaşına, “Çok kötü şeyler oluyor. Ben ağabeyimin yüzüne nasıl bakacağım? Ölmek istiyorum” demişti. Kadirova’nın kendini Ünal’ın silahıyla vurduğu ve Ünal’ın o sırada evde olduğu iddia ediliyor

SIRADAKİ HABER