Yasaklanan Zeytinli Rock Festivali’nin organizasyon şirketinden açıklama: Hukuksuz yasakta ısrar var

Bilet satışları şu an için devam edecek, festivalin yapılamayacağı kesinleşirse otomatik olarak geri ödemeler yapılacak

© DepoPhotos
Yasaklanan Zeytinli Rock Festivali’nin organizasyon şirketinden açıklama: Hukuksuz yasakta ısrar var

Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan Zeytinli Rock Festivali'ni “kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması” gerekçesiyle yasakladı. Festivali düzenleyen organizasyon şirket Milyon Yapım tarafından açıklama yapıldı; “Burhaniye Kaymakamlığı itiraz dilekçemize olumsuz yanıt verdi? Hukuksuz yasakta ısrar var” denildi.

Açıklama, festival iptalinin dışında bir başka skandalı daha ortaya çıkardı. Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş imzalı iptal yazısının organizasyon şirketinden önce basına servis edildiği belirtildi. Cumhuriyet’ten Orhun Atmış’ın haberine göre, organizasyon tarafından İdare Mahkemesi’ne yürütmeyi durdurmak için başvurulacak. Bilet satışları şu an için devam edecek, festivalin yapılamayacağı kesinleşirse otomatik olarak geri ödemeler yapılacak.

Organizasyonun açıklamasında Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’e ve Burhaniye halkına destekleri için teşekkür edilerek şunlar söylendi:

“Üzülerek söylüyoruz ki bölgeye ne gibi bir katkısı olduğunu anlamadığımız bir vakfın yaptığı çağrının ardından Balıkesir Valiliği ve Burhaniye Kaymakamlığı adeta kafa kafaya verip bu sene festivalin olmaması için ellerinden geleni yapmaya yemin etmişçesine davrandılar. Bazı tarikatların devlet kurumlarına festivalin iptali için baskı yaptığına dair iddiaları hiç ciddiye almamıştık. Ancak yaşadıklarımız bize söylenenlerin dedikodudan öte olduğunu düşündürmeye başladı...”

"Gençlik prim vermez"

Festival için stok yapan esnafın ve rezervasyon alan otellerin mağduriyet yaşadığının da belirtildiği açıklama, şu sözlerle noktalandı:

“Gençlerimizden birkaç günlük mutluluğu esirgeyenler şunu asla unutmasın ki Atatürk’ün Cumhuriyetimizi emanet ettiği Türk gençliği gericiliğe ve karanlığa asla prim vermeyecektir!”

SIRADAKİ HABER