'Yeni normalin' ikinci haftasında İstanbul'daki trafik yoğunluğu yüzde 27'ye ulaştı

Yeni Normalin ikinci haftasında İstanbul'daki trafik yoğunluğu yüzde 27 'ye ulaştı ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, E-5 Karayolu ve metrobüs duraklarında araç ve vatandaş yoğunluğu yaşandı.

© AA
'Yeni normalin' ikinci haftasında İstanbul'daki trafik yoğunluğu yüzde 27'ye ulaştı

Türkiye, dünya genelinde etkili olan Kovid-19'a karşı olan mücadelesine devam ediyor. Virüs, devlet yetkililerinin yoğun çalışmalarının ardından kontrol altında alındı. Bu kapsamda 1 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren 'Yeni Normalleşme' dönemi başladı. Başlayan bu dönem ile ülke genelinde 3 aydır yaşanmayan araç ve vatandaş hareketliliği yaşandı.

'Yeni Normalleşme' ikinci haftası başladı
Bu sabah saatlerinden itibaren de "Yeni Normalleşme" döneminin ikinci haftası başladı. Megakent İstanbul'da sabah saatlerinde araç trafiği ve vatandaş hareketliliği başladı. Şehrin önemli güzergahlarından biri olan E-5 Karayolu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişinde trafik oluştu.

Metrobüs duraklarında vatandaş kalabalığı yaşandı
Ayrıca sabah saatlerinde mesailerine başlamak için evlerinden çıkan vatandaşların metrobüs duraklarında kalabalık oluşturdukları görüldü. Vatandaşların virüse karşı eldiven, maske kullanımı ve sosyal mesafe kuralına riayet ettikleri görüldü.

Kent genelinde trafik yoğunluğu yüzde 27'ye ulaştı

Yeni haftanın başlaması ile birlikte kent genelinde trafik yoğunluğu yaşandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi trafik uygulamasına göre yoğunluk yüzde 27'ye ulaştı.

SIRADAKİ HABER