Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ evinin önünde saldırıya uğradı; sağlık durumu ciddiyetini koruyor

Demirağ'ın tedavisi GATA'nın yoğun bakım servisinde sürüyor

© Twitter
Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ evinin önünde saldırıya uğradı; sağlık durumu ciddiyetini koruyor

Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ kimliği belirsiz kişiler tarafından Ankara'da saldırıya uğradı, sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Televizyon programı çıkışında Demirağ’a 7 kişilik bir grubun beyzbol sopalarıyla saldırdığı belirtildi.

Yaniçağ yazarı Murat Ağırel “Bugün Türkiyem TV’de beraber program yaptık Yavuz Selim Demirağ ile birlikte. Program çıkışı evine bıraktım. Sahte plakalı doblo markalı araç ile bizi takip etmişler .Sonrasında ben vedalaşıp ayrıldıktan 2-3 dakika sonra Yavuz ağabeye saldırmış alçaklar. GATA’da yoğun bakımda” mesajını paylaştı.

Yeniçağ Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Çelik, Yavuz Selim Demirağ'a yönelik saldırı hakkında "Bu alçak saldırıyı yapanlar, organize edenler bu işin hesabını verecekler. Yapılan bu alçaklığın en yakın takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Akşener: Bunlar bizi yıldıramaz
Saldırı'ya ilişkin Twitter hesabından açıklama yapan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Yeniçağ Gazetesi yazarı değerli kardeşim Yavuz Selim Demirağ’a yapılan alçak saldırıyı kınıyorum. Kendisine acil şifalar diliyorum. Bu yapılan alçak saldırı basın özgürlüğüne ve fikir hürriyetimize yapılmıştır. Bunlar bizi yıldıramaz, yıldıramayacak!." ifadelerini kullandı.

Yeniçağ Gazetesi'nden açıklama
Saldırıya ilişkin açıklama yapan Yeniçağ gazetesi imtiyaz sahibi Ahmet Çelik, “Yeniçağ gazetesine yapılan alçak saldırılara bugün bir yenisi daha eklenmiştir. Gazetemizin cesur, korkusuz ve mert kalemi Yavuz Selim Demirağ kardeşim, Türkiyem TV’de yapmış olduğu program sonrasında evine girdiği sırada alçak bir saldırıya maruz kalmıştır. Öncelikle Yavuz Selim Demirağ’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Sağlık durumunu yakından takip ediyoruz, inşallah eskisinden daha güçlü bir şekilde tekrar aramıza dönecek ve yazılarına kaldığı yerden devam edecek. Bu saldırıyı kabul edebilmemiz, sineye çekebilmemiz mümkün değildir. Demirağ’a yapılan saldırı Yeniçağ’a yapılmıştır.Bu olayı gerçekleştirenleri ve onlara talimat verenlerden teker teker ortaya çıkaracağız.Bu alçak saldırıyı yapanlar, organize edenler bu işin hesabını verecekler.Yapılan bu alçaklığın en yakın takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

SIRADAKİ HABER