Yıldırım için Çankaya'dan ayrılık zamanı: Taşınıyor

TBMM Başkanlığından istifa ederek İBB adayı olan Binali Yıldırım,

© AA
Yıldırım için Çankaya'dan ayrılık zamanı: Taşınıyor

TBMM Başkanlığından istifa ederek İBB adayı olan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü’ndeki konutundan taşınmadığı için muhalefet tarafından eleştirilmişti.

Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak için 19 Şubat’ta TBMM Başkanlığı görevinden istifa etmişti. Yıldırım daha sonra İstanbul’a giderek seçim çalışmalarını yürütmüştü. Ancak bu süreçte Çankaya Köşkü’ndeki konutundan taşınmayan Yıldırım, bu nedenle muhalefet tarafından eleştirilmişti. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da TBMM’ye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın cevaplaması talebiyle ‘Binali Yıldırım’ın köşkü neden henüz boşaltmadığına’ dair bir yazılı soru önergesi vermişti.

DİKMEN'DE KENDİ EVİNDE YAŞAYACAK

Türkiye gazetesinin haberine göre İstanbul seçimlerinin kaybedilmesinin ardından Ankara’ya dönen Yıldırım, Çankaya Köşkü’nden taşınıyor. Yıldırım’ın bu ay içerisinde Dikmen’de kendisine ait bir eve yerleşeceği öğrenildi.

YILDIRIM’A YENİ GÖREV: CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI MI OLACA?

Öte yandan gözler Binali Yıldırım’a önümüzdeki dönemde nasıl bir görev verileceğine çevrildi. Kulislerde Yıldırım’ın bakanlık, cumhurbaşkanı yardımcılığı veya AKP Grup Başkanlığına getirilebileceği konuşuluyor.

SIRADAKİ HABER