Yıldırım kabul etti: İmamoğlu'nu tebrik ediyorum

İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçiminin ilk sonuçlarına göre CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun önde olduğunu söyleyen AK Partili Binali Yıldırım, rakibini tebrik etti. Yıldırım, "İstanbulluların yararına yapacağı her türlü işte de kendisine yardımcı olmaya gayret edeceğiz" dedi.

© AA
Yıldırım kabul etti: İmamoğlu'nu tebrik ediyorum

Cumhur İttifakı’nın AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, saat 19.15’te ilk açıklamayı yapan isim oldu. Yıldırım, “Şu an itibariyle seçimleri rakibim Ekrem İmamoğlu önde götürmektedir. Kendisini tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum” dedi.

 
‘İSTANBULUMUZUN GÜZEL İNSANLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUM’

AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçim yasaklarının kalkmasının ardından partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nda nasın toplantısı düzenledi. Yıldırım, “Şu an itibariyle seçimleri rakibim Ekrem İmamoğlu önde götürmektedir. Kendisini tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum” diye konuştu.

Seçim kampanyasına katılanlara teşekkür eden Yıldırım, “Bu seçim kampanyası boyunca bizimle beraber yoğun bir çalışma içine giren, elinden gelen bütün gayreti gösteren yakın çalışma arkadaşlarıma, teşkilat mensuplarına, bizi dinleyen, projelerimizi, vaatlerimizi anlatma fırsatı veren İstanbulumuzun güzel insanlarına teşekkür ediyorum. Aynı zamanda büyük fedakarlık gösteren aileme de bu vesileyle teşekkür ediyorum” dedi.

‘İMAMOĞLU’NA İSTANBUL YARARINA YAPACAĞI İŞLERDE YARDIMCI OLACAĞIZ’

“Seçim demek, demokrasi demektir” diyen Yıldırım, “Bu seçimler de Türkiye’de demokrasinin en iyi şekilde, kusursuz işlediğini bir kez daha ortaya koymuştur. Elde edilen sonuçlar tabii ki kesin olarak daha sonra açıklanacaktır” ifadelerini kullandı.

Seçim sonucunun İstanbul için hayırlı olmasını dileyen Yıldırım, şöyle devam etti:

“Bundan sonra Ekrem İmamoğlu arkadaşımızın İstanbul’a güzel hizmetler yapmasını da temenni ediyorum. Yapacağı çalışmalarda İstanbulluların yararına yapacağı her türlü işte de kendisine yardımcı olmaya gayret edeceğiz. Bunun da bilinmesini istiyorum. Bir kez daha İstanbulluların verdiği kararın gelecek 5 yıl için kadınlarımız, çocuklarımız ve bütün İstanbul’da yaşayan 15 milyon için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2019, 18:57
SIRADAKİ HABER