Yönetim değişikliğinin ardından; Aslı Aydıntaşbaş, Cumhuriyet'teki yazılarına son verdi

"Cumhuriyet'e ve okurlarına teşekkür ederim"

Yönetim değişikliğinin ardından; Aslı Aydıntaşbaş, Cumhuriyet'teki yazılarına son verdi

Cumhuriyet gazetesinin sahibi konumundaki Cumhuriyet Vakfı'ndaki yönetim değişikliğinin ardından Aslı Aydıntaşbaş, gazetedeki yazılarına son verdiğini açıkladı. Aydıntaşbaş, "Cumhuriyet'teki dostların mağduriyeti ve verdiği demokrasi mücadelesi, altın harflerle tarihe geçmiştir. Ben de bundan sonra yazmamaya karar verdim" dedi.

Cumhuriyet'teki dünkü toplantıyla yeni yönetim seçilmiş, Murat Sabuncu’nun yerine gazetenin istihbarat şefi Aykut Küçükkayagenel yayın yönetmeni olmuştu.

TIKLAYIN: Murat Sabuncu, Cumhuriyet'e böyle veda etti: Karanlığa karşı yaşasın Cumhuriyet!​

Cumhuriyet Vakfı ilk açıklamasında “Bir süredir eksikliğini gördüğümüz Atatürk ve onun temel ilkeleri Cumhuriyet gazetesine kesin olarak geriye dönmüş bulunuyor” demişti.

TIKLAYIN: Yönetimi değişen Cumhuriyet Vakfı'ndan açıklama: Gazete eksikliğini gördüğümüz Atatürk ilkelerine kesin olarak döndü

Gazetenin yazarı Aydıntaşbaş Twitter üzerinden bir açıklama yaparak yazılarına son verdiğini açıkladı. Aydıntaşbaş şunları kaydetti:

"Bu zamana kadar Cumhuriyet gazetesinde yazmaktan şeref duydum. Oradaki dostların mağduriyeti ve verdiği demokrasi mücadelesi, altın harflerle tarihe geçmiştir. Ben de bundan sonra yazmamaya karar verdim. Cumhuriyet’e ve okurlarına teşekkür ederim."


Ne olmuştu?
Cumhuriyet gazetesinin sahibi konumundaki Cumhuriyet Vakfı’nın, yönetim değişikliği sonucunu yaratan toplantısında, Vakfın başkanlığına Alev Coşkun'un getirilmişti.

Toplantıda yaklaşık 2 yıldır Murat Sabuncu'nun yürüttüğü genel yayın yönetmenliği görevine de haber koordinatörü şefi Aykut Küçükkaya'nın atanmasına karar verilmişti. 

Ggazetenin Şişli'deki binasında yapılan Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu toplantısında ilk olarak, hayatını kaybeden İlhan Selçuk ile Cüneyt Arcayürek’in yerine üye seçimi yapıldı.

Bu seçimle Doğu Perinçek'in genel başkanlığını yaptığı Vatan Partisi’nden İzmir 1. Bölge milletvekili adayı olan Turan Karakaş da Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu üyesi oldu.

Vakfın başkanvekilliğine Ali Sirmen, genel sekreterliğe Işık Kansu, saymanlık görevine de İrfan Hüseyin Yıldız getirildi.

Yeni yönetim kurulu üyeleri arasında gazetenin eski genel yayın yönetmeni İbrahim Yıldız, eski TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Tayfun Akgüner de yer aldı. 

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2018, 15:44
SIRADAKİ HABER