İşte 2022’nin öne çıkan saç stilleri

Türkiye’de birçok marka ve ünlü isimle çalışan ve Mood Mode şirketinin sahibi saç tasarımcısı Nuri Şekerci, 2022’nin stil ipuçlarını verdi. Şekerci, bu yılın cesaret yılı olduğunu vurguladı.

Kıyafetler, ayakkabılar, aksesuarlar, makyajlar ve saçlar… Her yıl trendlerin etkisiyle yeniden yorumlanarak karşımıza çıkıyor. Özellikle pandeminin etkisini biraz kaybedip, normal hayatımıza dönmeye başladığımız şu günlerde sokak stilleri yeniden göz önüne çıkmaya başladı. Saçlar ve makyajlar durağan 2021'den sonra renklenirken, kuaför salonları da yeniden canlılığa kavuşmaya başladı.

Ünlülerin saç stilisti, Mood Mode kurucusu Nuri Şekerci, 2022 yılının saç trendlerini açıkladı.

Şekerci, pandemiden uzaklaştıkça daha cesur tercihlere kayıldığını vurgularken, bu yıla çok daha iddiaları kesimlerin ve modellerin damga vuracağını açıkladı. 2022'yi ‘cesaret yılı' olarak niteleyen ünlü saç tasarımcısı, “Geçmişten gelen trendlerin daha asice yorumlandığı bir yıl olacak. Daha alışılmış modelleri alışılmadık yorumlarıyla görebileceğiz. Özellikle cesur kahkul modelleri bu yıl ön plana çıkacak. Alıştığımız kahkuller yerini daha asi modellere bırakacak. Kat kat kesilen saçlar kahkullerle birleşince daha doğal bir görünüm elde edilmesini sağlayacak.” dedi. Şekerci, bu stile örnek olarak dünyaca ünlü aktris Zendaya'yı örnek gösterirken, “Saçınıza zaman ayırmayı seviyorsanız bu trend tam size göre” ifadelerinde bulundu.