Bilim Kurulu üyesi İlhan: Maske takmayla ilgili rahatlama olabilir

Bilim Kurulu Üyesi Necmi İlhan, Bilim Kurulu toplantısı öncesi yaptığı açıklamada, "Maske takma ile ilgili bir takım rahatlamalar söz konusu olabilir" dedi.

© Shutterstock
Bilim Kurulu üyesi İlhan: Maske takmayla ilgili rahatlama olabilir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 'en önemli Bilim Kurulu toplantısı' diyerek alınacak yeni kararların haberini verdi. Bilim Kurulu Üyesi Necmi İlhan önümüzdeki hafta yapılması beklenen Bilim Kurulu toplantısıyla ilgili konuştu. 

İlhan, TRT Haber'e yaptığı değerlendirmelerde, önümüzdeki hafta Bilim Kurulu sonrasında inşallah güzel haberlerle vatandaşlarımızın karşısında olma arzusundayız" dedi.

'MASKE TAKMAYLA İLGİLİ BİR TAKIM RAHATLAMALAR SÖZ KONUSU OLABİLİR'

İlhan, açıklamalarında şunları kaydetti:

"Maske takma ile ilgili bir takım rahatlamalar söz konusu olabilir. Burada özellikle maske takmak isteyen vatandaşlar varsa bunu da haklı görmek gerekiyor. İnsanlar kendisine dikkat etmek isteyebilir takmak isteyebilir.

Bundan sonraki aşamada kapalı alanlarda biraz daha rahatlamanın söz konusu olacağı fakat uçak, tren, otobüs gibi uzun süreli seyahatlerde maskenin takılacağı, hastane gibi ortamlarda maskenin takılacağı sürecin söz konusu olabileceğini düşünüyorum."

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2022, 17:39
SIRADAKİ HABER