Hazine ve Maliye Bakanı Elvan: Ortak akılla gerekli düzenlemeleri yapacağız

"Başkanlarımıza 'kanun ne diyorsa, neyi emrediyorsa onu yapacaksınız' dedim"

© AA
Hazine ve Maliye Bakanı Elvan: Ortak akılla gerekli düzenlemeleri yapacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, ekonomide 'yol haritası'nı açıklarken, "Makro ekonomik istikrar, finansal istikrar ve fiyat istikrarına çok önem veriyoruz. Yol haritamızın genel çerçevesini bunlar oluşturuyor" dedi.

Elvan, 'ortak akıl' vurgusu yaparken, düzenleyici ve denetleyici kurumların bağımsızlığına da dikkat çekti. Elvan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Bizim de makul gördüğümüz, haklı gördüğümüz hangi konu varsa, reform niteliğinde olan her konuda gerekli adımları atacağız. Önümüzdeki günlerde Adalet Bakanımız ile STK'ler ve iş dünyamızla bir araya geleceğiz, dinleyeceğiz. Ortak akılla gerekli düzenlemeleri yapacağız. İstişareye sonuna kadar açık olacağız.

"Hiçbir vatandaşımızın kafasında en ufak bir kaygı olmasın. Kapılarımız 24 saat açık olacak. Türkiye, yatırımcılar açısından bir cazibe merkezi olsun istiyoruz. Bu noktada atılması gereken adımları kararlılıkla atacağız.

"(Düzenleyici ve denetleyici kurumların bağımsızlığı) Başkanlarımıza 'kanun ne diyorsa, neyi emrediyorsa onu yapacaksınız' dedim."

SIRADAKİ HABER