Korona virüsün yeni özelliğini böyle duyurdular: Açlıktan öldürüyor

Korona virüs ile ilgili yeni araştırmalar ortaya çıkmaya devam ediyor. Virüsün, etrafındaki hücreleri açlıktan öldürdüğü ortaya çıktı.

© TWITTER
Korona virüsün yeni özelliğini böyle duyurdular: Açlıktan öldürüyor

Bilim dünyası, çıktığı günden bu yana tüm dünyada şaşkınlık yaratarak büyümeye devam eden korona virüs salgını ile incelemelerine devam ediyor. Virüsün daha önce insanlık tarihinde bir salgına yol açmaması nedeniyle de çok yeni olduğu biliniyor. 

The New York Times gazetesinde yer alan habere göre, yeni yapılan bir çalışma, bazı insanlarda korona virüsün beyin hücrelerini istila edip kendi kopyalarını yapmak için onları ele geçirdiğini öne sürdü. Virüsün ayrıca yakındaki tüm oksijeni emdiği ve komşu hücreleri açlıktan öldürdüğü açıklandı. 

Virüsün beyne nasıl ulaştığı veya bu yıkım yolunu ne sıklıkla başlattığının belirsiz olduğunu kaydeden bilim insanları, beyin enfeksiyonunun nadir görüldüğünü ancak bazı insanların genetik geçmişlerinin, yüksek viral yüklerinin veya diğer nedenlerden dolayı daha duyarlı olabileceğini kaydetti. 

Yale Üniversitesi'nde çalışmayı yöneten İmmünolog Akiko Iwasaki, "Beyin enfekte olursa, ölümcül bir sonucu olabilir" dedi.
Kaynak: The New York Times

SIRADAKİ HABER