Sağlık Bakanı Koca: Aşılarımızın gelişi bir iki gün ertelenmiştir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Pekin’deki COVID-19 alarmı ve Pekin gümrüğünde görülen COVID-19 vakası sebebiyle gümrük hareketliliğine geçici olarak ara verilmiştir. Bu nedenle gümrük işlemlerinden sonra yola çıkması beklenen aşılarımızın gelişi bir iki gün ertelenmiştir. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz." dedi.

© AFP 2020
Sağlık Bakanı Koca: Aşılarımızın gelişi bir iki gün ertelenmiştir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin'den bugün Türkiye'ye doğru yola çıkacağı açıklanan Koronavirüs aşılarının bir iki gün gecikeceğini duyurdu.

Koca,  "Pekin’deki COVID-19 alarmı ve Pekin gümrüğünde görülen COVID-19 vakası sebebiyle gümrük hareketliliğine geçici olarak ara verilmiştir. Bu nedenle gümrük işlemlerinden sonra yola çıkması beklenen aşılarımızın gelişi bir iki gün ertelenmiştir. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz." açıklamasında bulundu.

Aşının gelişi daha önce de ertelenmişti
Sinovac aşısının 11 Aralık sonrası Türkiye'ye gelmesi beklenirken yaşanan gecikmeyle ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Sözleşme gereği 11 Aralık'tan sonra Türkiye'ye gelmesi yazılıydı, ayın 5'inden itibaren firmada, depolarda bu aşı hazırdı. İzinlerin alınması bu gecikmeyi oluşturdu, başka hiçbir sebep yok. Bugün de bütün izinler tamamlandı." ifadelerini kullanmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2020, 19:31
SIRADAKİ HABER