60 milyonu aşkın takipçiyle sosyal medyaya damga vurdular

YSK'nın seçimleri yenileme kararı almasının ardından Ekrem İmamoğlu'na destek mesajı atan

© Twitter
60 milyonu aşkın takipçiyle sosyal medyaya damga vurdular

YSK'nın seçimleri yenileme kararı almasının ardından Ekrem İmamoğlu'na destek mesajı atan ünlülerin toplam takipçi sayısı 60 milyonu aşkın...
Ekrem İmamoğlu, dün YSK’nın kararını eleştirirken, sanatçılara konuşmaları gerektiğine dair bir çağrıda bulundu. O çağrı, karşılık buldu. Tarkan, Cem Yılmaz, Sıla, Zülfü Livaneli, Fazıl Say, Şevval Sam ve onlarca ünlü isim sosyal medyadan Ekrem İmamoğlu’na destek mesajı attı. Mesajların parolası ise “#HerSeyGuzelOlacak”tı.

TWITTER’I SALLADILAR

Onlarca ismin sosyal medyada toplamda kaç kişiye eriştiği ise dikkat çekiciydi. İmamoğlu için mesaj atan ünlüleri takip edenlerin toplam sayısı 60 milyonu aşkındı. En çok takipçiye sahip olan isim ise 14 milyon takipçi ile Cem Yılmaz’dı.

Ünlüler ağırlıklı olarak Twitter hesaplarından paylaşımda bulundu. Gece vakitlerinde Twitter akışının neredeyse tamamı ünlülerin attığı mesajlardan oluşuyordu. Öyle ki, bu kadar çok takipçiye sahip olan ünlülerin attığı #HerSeyGuzelOlacak hashtag’i, dünya genelindeki trend topic listesinde ikinci sıraya yükseldi.

SIRADAKİ HABER