Ahmet Kaya’nın ağabeyi: Hakları yok

Ahmet Kaya’nın hayatını konu edinen ve kasımda vizyona gireceği iddia edilen filmle ilgili ağabeyi Mustafa Kaya, “Kimse Ahmet’in eşine, kızına ve bana sormadan, izin almadan film yapamaz. Böyle bir hakları yok” dedi.

© ARŞİV
Ahmet Kaya’nın ağabeyi: Hakları yok

Önceki gün Nişantaşı’nda senarist Yasemen Zorlu ve kızı Banu Zorlu ile yemek yiyen Ahmet Kaya’nın ağabeyi Mustafa Kaya, çıkışta muhabirlerin sorularını yanıtladı.

Kaya, 16 Kasım 2019’da Türkiye’de vizyona gireceği öne sürülen “AHMEDO İki Gözüm” filmiyle ilgili şunları söyledi:

“Kimse Ahmet’in eşine, kızına ve bana sormadan, izin almadan film yapamaz. Böyle bir hakları yok. Neye dayanarak yapacaklar? Bana telefonda ‘Siz isteseniz de istemeseniz de yapacağız’ diyenler oldu. Ahmet’in hayatını ne kadar biliyorlar? Google’a mı sorup yapacaklar?”

Ahmet Kaya'nın varisleri Çiğdem Kaya (Öztürk), Melis Kaya ve Gülten Kaya ile Gam Müzik ve Yayıncılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, söz konusu filmin çekildiği haberlerine tepki göstermişti.

Yapılan yazılı açıklamada haberlerin Ahmet Kaya'nın yasal varisleri ve temsilcileri ile hiçbir ilgisi olmadığı vurgulanarak, "Yasal varislerine rağmen bu haberlerin çıkmasının kamuoyunun ve sevenlerinin bu istismar kokan haberlerle manipüle edilmesi tarafları fazlasıyla üzmektedir" ifadeleri kullanılmıştı.

FİLM

Türkiye, Almanya ve İsviçre ortak yapımı olduğu belirtilen “AHMEDO İki Gözüm” filminin yönetmenliğini uluslararası pek çok ödüle sahip olan Kürt yönetmen Adnan Osman Şanaz ile Arafat Rüzgar yaptığı basına yansımıştı.

Çekimleri Malatya, İstanbul ve Paris'te yapılacak olan filmin 16 Kasım 2019'da Türkiye ve 27 ayrı ülkede aynı anda vizyona gireceği de belirtilmişti.

SIRADAKİ HABER