Altın Portakal Sinema Okulu’na başvurular açıldı

1-8 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında düzenlenen Altın Portakal Sinema Okulu için son başvuru tarihi 1 Eylül Perşembe olarak belirlendi.

© Flickr
Altın Portakal Sinema Okulu’na başvurular açıldı

“Gençler üretecek, Antalya gençlerle birlikte yükselecek” sloganıyla ilk kez düzenlendiği 2019 yılından bu yana 650 öğrenciyi sinema profesyonelleri ile buluşturan ve geleceğin sinemacılarına destek olmayı amaçlayan Altın Portakal Sinema Okulu, 2-7 Ekim tarihleri arasında yine çevrimiçi düzenlenecek.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yaptığı yazılı açıklamada “Türkiye’deki üniversitelerde Radyo, Televizyon, Sinema, Medya, İletişim ve Görsel Sanatlar eğitimi alan öğrencilere bu yıl da ilham vermeye, hayallerine giden yolda bir adım daha atmaları için destek olmaya devam edeceğiz

Her gün gerçekleşecek derslerde sinema sektörünün başarılara imza atmış önde gelen isimleri Altın Portakal Sinema Okulu'na seçilecek 250 öğrenci ile tecrübelerini paylaşacak” dedi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Altın Portakal Sinema Okulu çerçevesinde sinema profesyonelleriyle gerçekleştirilecek söyleşi ve röportaj videolarına festivalin sosyal medya hesaplarından herkes ulaşabilecek.

Altın Portakal Sinema Okulu için son başvuru tarihi 1 Eylül Perşembe günü saat 18.00 olarak belirlendi. Sinema öğrencileri başvuru formuna festival web sitesi üzerinden ulaşabilecek. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2022, 12:32
SIRADAKİ HABER