Avatar 2, eleştirmenlerden tam not alırken James Cameron’dan görsel efekt açıklaması…

Sık sık Marvel ve DC filmlerini eleştiri yağmuruna tutan James Cameron, Avatar: The Way Of Water'daki özel efektlerin Marvel filmlerini gölgede bıraktığını iddia ediyor.

© DepoPhotos
Avatar 2, eleştirmenlerden tam not alırken James Cameron’dan görsel efekt açıklaması…

13 yıllık aradan sonra Avatar’ın devam filmi, nihayet sinemaseverlerle buluşmak için artık gün sayıyor. Film, şimdiden eleştirmenlerden tam not alırken yönetmeni James Cameron da iddialı açıklamalarda bulunuyor.

On yılı aşkın süredir üzerinde çalışılan Avatar’ın (2009) merakla beklenen devam filminin galası 16 Aralık’ta sinemalarda yapılacak.

Bu arada da filmin yönetmeni ve ortak yazarı James Cameron sık sık röportajlar veriyor. Son olarak Cameron, Avatar devam filmindeki özel efektler ile Marvel’in Avengers: Endgame’de kullanılan efektleri karşılaştırıyor ve bu filmlerin Avatar 2’nin yakınından bile geçmediğini iddia ediyor. Cameron’ın iddiaları pek de yersiz değil, çünkü filmin dünya prömiyeri sonrası eleştirmenlerden övgü dolu sözler alması dikkat çekti.

“AVATAR’IN YAKININDAN BİLE GEÇEMEZLER”
Cameron, “Marvel veya DC Universe’e laf atmayacağımı önceden söylemek istiyorum. O filmleri seviyorum. Hadi bunu bir kenara bırakalım. Açıkçası büyük çizgi roman filmleri, endüstrinin hacmini artırıyor, değil mi? Ve yükselen teknik dalgası herkesi bir araya getiriyor. Size daha yüksek kaliteli sanatçılar, daha fazla araç, eklenti ve kullanmak için kod sağlıyor” diyor.


Cameron sözlerine beraber çalıştığı WETA Effects’i överek devam ediyor: “WETA Effects, artık bilindiği üzere en iyisi! Bizim yaptığımız türden duygusal yüz hareketlerine gelince Thanos mu? Hadi ama, Avatar: The Way of Water’ı gördünüz. Yaklaşamazlar bile. WETA’nın yaptığı bu.”

Avatar 2009 yılında vizyona girdiğinde 237 milyon dolarlık bir bütçesine karşılık dünya çapında gişede 2.922 milyar dolar hasılat elde ederek tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi oldu.

Şimdi 13 yıl sonra ikinci film ile yeniden sinemaseverler hikayeye devam edebilecekler. Hatta Cameron sırasıyla 2024, 2026 ve 2028’de üç devam filmi daha yapmayı planlıyor.

SIRADAKİ HABER